Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İşi Gücü Bırakıp İzlemeniz Gereken Amazon Prime Filmleri

Dijital yayın platformu Amazon Prime Video'daki en iyi filmleri sizin için seçtik! Eğer izleyecek yeni bir şeyler arıyorsanız, listemizdeki filmlere göz atabilirsiniz.

En iyi Amazon Prime filmleri ile karşınızdayız. Son derece uygun olan aylık abonelik ücreti ile ülkemizde çok sayıda kişi tarafından tercih edilen streaming platformu, kütüphanesinde birbirinden güzel filmlere ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bazılarını Amazon‘un orijinal yapımları oluştururken, bazılarını ise lisanslı filmler oluşturuyor.

Netflix kadar geniş bir kitaplığa sahip olmamasına rağmen Amazon Prime Video‘da izleyecek iyi bir film bulmak bazen zor olabilir. Biz de bundan yola çıkarak, şu anda dijital yayın platformunda bulunan en iyi filmlerin bir listesini hazırladık.

Özenle oluşturduğumuz seçkimiz, gişe rekorları kıran filmlerden Oscar ödüllü dramalara, keyifli romantik komedilerden bilim kurgu filmlerine kadar uzanan geniş bir yelpaze sunuyor. Kısacası herkes için bir şeyler var. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan işi gücü bırakıp izlemeniz gereken Amazon Prime filmlerine geçelim.

En İyi Amazon Prime Filmleri

1917

amazon prime filmleri

Listemize, son yılların en iyi filmlerinden biri olarak kabul gören bir başyapıt ile başlıyoruz. Sam Mendes tarafından yazılıp yönetilen 1917, gerek hikayesi gerekse tek plan sahneleri ile inanılmaz bir deneyim yaşatıyor. Film, zamana karşı verilen gerilim dolu bir yarışı konu alıyor.

1. Dünya Savaşı’nın doruk noktasında iki İngiliz asker Schofield ve Blake’e imkansıza yakın bir görev verilmiştir. Zamana karşı bu yarışta düşman topraklarından geçip, aralarında Blake’in abisinin de bulunduğu 1600 İngiliz askerin Almanlar tarafından katledilmesini durduracak bir mesaj ulaştırmaları gerekmektedir. Filmin her karesinde bu karakterlerle birlikte olduğunuz için onlarla derin bir bağ kuruyorsunuz ve her şeye rağmen başaracaklarını ümit ediyorsunuz.

Get Out

en iyi amazon prime filmleri

Korku sinemasının parlayan yıldızı Jordan Peele’nin ilk yönetmenlik denemesi olan Get Out, sadece 90 dakika uzunluğunda olmasına rağmen kolay kolay unutulmayacak bir gerilim yaşatıyor. 20’li yaşların ortasındaki fotoğrafçı Chris, kız arkadaşının ailesiyle ilk kez tanışmak için New York’un kırsalındaki bir çiftlik evine gider.

Fakat kısa sürede evde tuhaf olayların döndüğünü anlar ve içine düştüğü durumdan kurtulmaya çalışır. ABD’deki ayrımcılık ve ırkçılığı ürkütücü bir şekilde ele alan gerilim filmi, izlerken tüylerinizi diken diken ediyor.

Split

amazon filmleri

James McAvoy, M. Night Shyamalan imzalı Split‘te, adeta oyunculuk dersi veriyor. İngiliz aktör, kendisini erkekten kadına, çocuktan yetişkine değişen, her biri Kevin’in gerçek kişiliğinin bir yönünü temsil eden 23 farklı kişiliğe bölen, dissosiyatif kimlik bozukluğundan muzdarip bir adam olan Kevin Wendell Crumb’u canlandırıyor. Bu kişiliklerin hepsi, kısaca “The Beast” olarak bilinen gizemli bir varlık olan 24. kişilikten korkar.

Everest

amazon prime film önerileri

En iyi Amazon Prime filmleri arasında yer alan Everest, dünyanın en yüksek zirvesine tırmanma mücadelesi veren bir grup dağcının hikayesini konu alıyor. Zorlu yolculuk sırasında vahşi bir kar fırtınası ile karşılayan ekip, hayatta kalmak için her şeyi yapar. Jake Gyllenhaal, Josh Brolin ve Jason Clarke gibi yıldız isimleri bir araya getiren filmi kesinlikle izleme listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

7500

prime video filmleri

Amazon Prime Video’nun orijinal filmlerinden biri olan 7500, özellikle havacılık filmlerine ilgi duyan kişilerin bir hayli hoşuna gidecektir. Teröristler, Berlin’den Paris’e giden bir uçağı ele geçirmeye çalışır. Amerikalı genç yardımcı pilot, uçağı kaçıranlardan biriyle sürpriz bir bağ kurarak, yolcuların ve mürettebatın hayatını kurtarmak için mücadele verir. Patrick Vollrath tarafından yönetilen filmde Joseph Gordon-Levitt, Omid Memar ve Carlo Kitzlinger gibi oyuncular yer alıyor.

Darkest Hour

en iyi amazon filmleri

Amazon Prime film önerilerimize 2017’nin en iyi filmlerinden biri olan Darkest Hour ile devam ediyoruz. Nazi İmparatorluğu’nun lideri Adolf Hitler’in birlikleri, Birleşik Krallık’a yaklaşırken, barış görüşmeleri yapmak ve imkansızlıklara karşı savaşmak dönemin başbakanı Winston Churchill’e kalmıştır. Gar Oldman‘ın muazzam oyunculuğu ile unutulmazlar arasına giren film, her ayrıntısıyla takdiri hak ediyor.

Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

Tom Ford’un yönettiği, akıllardan silinmeyecek bu romantik gerilim filminin başrolünde Oscar Ödülü adayları Amy Adams ve Jake Gyllenhaal bulunuyor. Tatminsiz bir evlilik geçiren Susan’a (Amy Adams), eski kocası Edward’dan içinde yazma bir eser bulunan bir paket ulaşır. Roman kendisine atfedilmiştir ancak romanın içeriği şiddet ve yıkım doludur. En iyi Prime Video filmlerinden biri olan Gece Hayvanları, izledikten sonra aklınızdan uzun süre çıkmayacaktır.

Sound of Metal

sound of metal prime video

Amazon Prime film önerileri listemizin son sırasındayız. Metal bateristi Ruben (Riz Ahmed), işitme yetisini kaybetmeye başlar. Bir doktor, durumunun kötüleşeceğini söylediğinde Ruben kariyerinin ve hayatının bittiğini düşünür. Sevgilisi Lou (Olivia Cooke), onu uyuşturucudan uzak tutmak ve yeni hayatına adapte etmek için eski bir bağımlıyla sağır rehabilitasyonu konusunda iletişime geçer.

Orada kabul gördükten sonra Ruben, iki hayat arasında seçim yapmak zorunda kalır. 93. Oscar Ödülleri’nde altı dalda aday gösterilen Sound of Metal, bunlardan ikisini kazanmayı başardı.

Diğer En İyi Amazon Prime Filmleri

amazon prime filmleri listesi

 • The Revenant
 • Inglourious Basterds
 • Oblivion
 • Zamanda Aşk
 • The Mummy
 • Derin Sular
 • Fight Club
 • True Story
 • Müslüm
 • Kimyasal Kalpler
 • King Kong
 • The Upside
 • Big Lebowski
 • The Purge

İzlemeniz için önerdiğimiz Amazon Prime filmleri bu şekilde. Fakat platformun kitaplığında farklı türlerde daha pek çok yapım bulunmakta. Amazon Prime film önerileri listemizden ilginizi çeken bir yapım var mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.