Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

En Fazla Para Harcanan Mobil Oyunlar Belli Oldu

Mayıs 2022'de en fazla gelir elde eden mobil oyunlar belli oldu. SensorTower verilerine göre Honor Kings, yaklaşık 268 milyon dolarlık oyuncu harcamasıyla zirvede yer aldı.

2022’nin mayıs ayında dünya genelinde en çok para kazanan mobil oyun, yaklaşık 268 milyon dolar oyuncu harcamasıyla Honor of Kings oldu. Tencent tarafından yayınlanan oyun, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 1,7 daha fazla gelir elde etti. Honor of Kings’in gelirinin yaklaşık yüzde 95’i Çin’den, geri kalan kısım ise Tayvan ve Tayland’dan geldi.

SensorTower verilerine göre bir diğer Tencent oyunu olan PUBG Mobile, 206.3 milyon dolar brüt gelirle Mayıs 2022’de dünya çapında en çok kazanan ikinci mobil oyun oldu. Söz konusu gelirin yaklaşık yüzde 67’si Game For Peace ismiyle yayınlandığı Çin’den gelirken, Türkiye’deki oyuncuların harcaması ise toplam gelirin yüzde 6,4’ünü oluşturdu.

En Çok Kazanan Mobil Oyunlar

en fazla harcama yapılan mobil oyunlar

Bu iki oyunun ardından en fazla gelir elde eden mobil oyunlar ise Candy Crush Saga, Genshin Impact, Coin Master ve Roblox olarak sıralandı. Genshin Impact, oyuncu harcamaları açısından şimdiye kadarki en kötü ikinci ayını yaşadı ve bir önceki yıla göre yüzde 20,6 düşüşle 99,7 milyon dolar kazandı.

Küresel mobil oyun pazarı, Mayıs 2022’de App Store ve Google Play’de yaklaşık 6,8 milyar dolar harcamaya sahne oldu. Bu da, yıldan yıla yüzde 8’lik bir düşüşe işaret ediyor. Dünya çapında toplam oyuncu harcamasının yüzde 28’ini (1,9 milyar dolar) oluşturan ABD, ilk sırayı aldı. Google Play’in kullanılamadığı Çin, yüzde 20,4 ile ikinci sırada yer alırken, onu yaklaşık yüzde 17,8 ile Japonya izledi.

Mayıs 2022’de en çok para harcanan mobil oyunların tam listesi şöyle:

 1. Honor of Kings
 2. PUBG Mobile
 3. Candy Crush Saga
 4. Genshin Impact
 5. Coin Master
 6. Roblox
 7. Fantasy Westward Journey
 8. Three Kingdoms Tactics
 9. Pokemon GO
 10. Lineage W

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.