Kasım Ayında ve Yılın Tamamında En Çok Satan Oyunlar Belli Oldu

İkonik FPS serisini yeniden İkinci Dünya Savaşı'na götüren Call of Duty Vanguard, kasım ayında ABD'de en çok satan oyun oldu. Battlefield 2042 ise ikinci sırada yer aldı.

Kasım ayında ABD’de en çok satan oyunlar belli oldu. Pazar araştırma şirketi NPD Group’un verilerine göre zirvede Call of Duty Vanguard yer alırken, onun hemen arkasından Battlefield 2042 geldi. Bu, bir Call of Duty oyununun lansman ayının en çok satan oyunu olduğu art arda 14. yıl oldu.

Tüm yıl boyunca en çok satan oyuna baktığımızda ise Call of Duty hakimiyetinin devam ettiğini görüyoruz. Son dönemde cinsel taciz ve ayrımcılık suçlamalarıyla boğuşan Activision Blizzard’ın yayıncılığını üstlendiği Call of Duty Black Ops Cold War, ABD’de 2021 yılının en çok satan oyunu oldu. Vanguard ise ikinci sırada yer aldı.

Call of Duty Vanguard Zirvede

en çok satan oyunlar vanguard
Call of Duty Vanguard, en çok satan oyunlar listesinin zirvesinde yer aldı.

Battlefield 2042 geçen ay ikinci sırayı aldı ve 2021’in en çok satan altıncı oyunu oldu. Battlefield 2042’yi sırasıyla Pokemon Brilliant Diamond / Shining Pearl ve Forza Horizon 5 takip etti. Xbox Game Studios’un yayınladığı yeni Forza oyunu, ilk haftasında 10 milyondan fazla oyuncuya ulaşmıştı.

NPD ayrıca konsol satışlarına dair yeni veriler de yayınladı. Buna göre Nintendo Switch, son 36 ayın 35’inde olduğu gibi ABD’de en çok satan oyun konsolu oldu. Buna rağmen toplam donanım satışları Kasım 2020’ye göre yüzde 38 düşüşle 883 milyon dolara geriledi.

Battlefield 2042, Kötü Lansmanı Unutturma Çabasında

Kasım 2021 en çok satan oyunlar
Battlefield 2042, kötü lansmanına rağmen satılmaya devam ediyor.

Analistler, Kasım 2021’de donanım harcamasının Kasım 2016’dan bu yana görülen en düşük seviye olduğunu ve bunun tedarik zincirindeki aksaklıklardan kaynaklandığını söyledi. İşte bu yıl ABD’de tüm platformlarda en çok satan oyunlar:

2021 Yılında En Çok Satan Oyunlar (ABD)

  1. Call of Duty: Black Ops: Cold War
  2. Call of Duty: Vanguard
  3. Madden NFL 22
  4. MLB: The Show 21
  5. Resident Evil: Village
  6. Battlefield 2042
  7. Super Mario 3D World
  8. Pokemon: Brilliant Diamond/Shining Pearl
  9. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  10. Far Cry 6
Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol