Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2021 Yılında Steam’de En Çok Oynanan Oyunlar

Steam, son günlerini yaşadığımız 2021 yılına dair önemli istatistikler yayınlamaya devam ediyor. İşte bu sene platform üzerinde en çok oynanan oyunlar.

2021 yılında Steam mağazasında en çok satan oyunları daha önce sizlerle paylaşmıştık. 2021’in En İyileri isimli bir sayfa yayınlayan platform, farklı kategorilerde yılın önde gelen yapımlarını listeledi. “En Çok Oynananlar” listesinde 15 Aralık 2021’e kadar en yüksek oyuncu sayısına sahip olan oyunlar yer alıyor.

Listeye yıl boyunca 30.000’den fazla oyuncuya sahip olan her oyunu ekleyen Steam, bu oyunları da sahip oldukları oyuncu sayısına bağlı olarak gruplandırdı. Önceki yıllarda olduğu gibi ücretsiz hafta sonu etkinlikleri ve çekilişler gibi kampanyaların sağladığı ani oyuncu artışları ölçüm dışında bırakıldı.

en çok oynanan oyunlar

2021 yılında Steam’de en çok oynanan oyunlara baktığımızda ilk üç sırada New World, GTA 5 ve Rust’ı görüyoruz. Eşzamanlı oyuncu sayısında 200 bin barajını aşan diğer yapımlar arasında Cyberpunk 2077, Valheim, Dota 2 ve CS:GO da var.

Kötü lansmanının ardından yaralarını sarmaya başlayan Battlefield 2042, 100 bin eşzamanlı oyuncuyu aşan oyunlardan. Liste ayrıca Resident Evil Village, Dead by Daylight, Rainbow Six Siege ve Among Us gibi oyunlara da ev sahipliği yapıyor. Forza Horizon 5, Back 4 Blood ve The Forest ise 60 bin oyuncu sayısını gördü.

Bu yıl Steam’de en çok oynanan oyunların tamamına bu sayfadan göz atabilirsiniz. Bu arada Steam Kış İndirimleri’nin 5 Ocak’a kadar sürdüğünü hatırlatalım. Dilerseniz, 20 TL altı oyun önerilerimizi listelediğimiz içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.