En Çok Kazanan Mobil Oyunlar Açıklandı – Mayıs 2021

Dünyanın önde gelen veri analiz firmalarından Sensor Tower, Mayıs 2021’in en çok kazanan mobil oyunlarını açıkladı. Listenin ilk sırasında Honor Kings yer alırken, onu az bir farkla PUBG Mobile izledi.

Yaptığı analizlerle mobil dünyanın nabzını tutan pazar araştırma şirketi Sensor Tower, Mayıs 2021’de dünya genelinde en çok kazanan mobil oyunları açıkladı. 

Rapora göre ünlü MOBA oyunu Honor of Kings, listenin ilk basamağında yer alıyor. Google Play ve App Store’daki 264,5 milyon dolarlık oyuncu harcamasıyla Mayıs 2021’in en çok kazanan mobil oyunu olan TiMi Studios imzalı yapım, dünyada 1 milyar dolar gelir barajını aşan ilk mobil oyun olarak kayıtlara geçmişti.

Sensor Tower en çok kazanan mobil oyunlar

Sensor Tower verilerine göre, toplam gelirin yüzde 95’inden fazlası Çin’den gelirken, Tayvan ve Tayland sırasıyla yüzde 2’sini ve yüzde 1,7’sini oluşturdu. Listenin ikinci sırasında ise Tencent Games tarafından yayınlanan bir başka oyun PUBG Mobile var. 

Fenomen Battle Royale oyunu, geçen yılın aynı dönemine göre yıllık bazda yüzde 5,2 büyüme ile 258 milyon dolara yakın bir gelir elde etti. Gelirin yüzde 56,6’sı Game for Peace’den (oyunun yerelleştirilmiş bir Çince versiyonu) gelirken, ABD toplam gelirin yüzde 11’ine katkıda bulundu. Oyun ayrıca Nisan 2021’e kıyasla yüzde sekiz büyüme gösterdi.

PUBG Mobile gelir

Bu yıl 1 milyar dolar geliri aşan ikinci oyun olmayı başaran PUBG Mobile, ilk yayınlandığı tarih olan Şubat 2018’den bu yana toplam 1.24 milyar dolar kazanç sağladı. Genshin Impact ise nisan ayında üçüncü sırayı kaybettikten sonra güçlü bir geri dönüş yaparak yerini geri aldı.

107 milyon dolarlık kazancıyla Garena Free Fire, şimdiye kadarki en iyi ayını yaşadı. Oyun, bir önceki en iyi ayı olan mart ayına kıyasla yüzde 19,4 oranında büyüdü. Yakın zaman önce sona eren Free Fire World Series 2021, 5,4 milyondan fazla kişi tarafından izlenerek yeni bir espor rekoru kırmıştı. Listenin tamamı şu şekilde:

Mayıs 2021 En Çok Kazanan Mobil Oyunlar

  1. Honor of Kings
  2. PUBG Mobile 
  3. Genshin Impact
  4. Roblox by Roblox
  5. Lineage M
  6. Coin Master
  7. Uma Musume Pretty Derby
  8. Garena Free Fire
  9. Rise of Kingdoms
  10. Pokemon Go
blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol