Spotify, Tüm Zamanların En Çok Dinlenen FIFA Şarkılarını Açıkladı

Çevrimiçi müzik ve podcast platformu Spotify, FIFA 22'nin çıkışı şerefine en popüler FIFA soundtrack’lerini açıkladı.

Her yıl değişen ve yeni şarkılara ev sahipliği yapan FIFA şarkıları, ikonik serinin hayranları için özel bir yere sahiptir. Çevrimiçi müzik ve podcast servisi Spotify, heyecanla beklenen FIFA 22’nin çıkışına özel olarak tüm zamanların en çok dinlenen FIFA şarkılarını açıkladı.

en çok dinlenen FIFA şarkıları

İsveç merkezli platform, oyunun 1997’deki ilk çıkışından bu yana tüm FIFA şarkıları ile ilgili streaming verilerini inceledi. Dünya genelinde tüm zamanların en çok dinlenen FIFA şarkısı FIFA 15 soundtrack’i içinde yer alan Avicii’den The Nights oldu. Türkiye’de en çok dinlenen FIFA Soundtrack şarkısı maNga’dan Bir Kadın Çizeceksin oldu.

Bu yılın FIFA 22 soundtrack’inde bugüne kadarki en popüler şarkı ise hem dünyada hem Türkiye’de SEB’den seaside_demo oldu. Dünya genelinde FIFA 22 VOLTA FOOTBALL SOUNDTRACK içindeki en popüler şarkı ise İngiltereli sanatçılar AJ Tracy ve Mabel’den West Ten oldu.

FIFA şarkıları

Spotify aynı zamanda oyunun geçmiş listelerine göz atıp hangi şarkıların dinleyiciler için zaman aşımına uğramadığını inceledi. Imagine Dragons ve Billie Eilish gibi tüm zamanların Top 5 FIFA şarkıları arasında şarkıları bulunan bazı sanatçıların oyun tutkunlarıyla çok iyi bir bağ kurduğu söylenebilir.

Tüm Zamanların En Çok Dinlenen FIFA Şarkıları:

  • Avicii – The Nights (FIFA 15)
  • Glass Animals – Heat Waves (FIFA 21)
  • Billie Eilish – you should see me in a crown (FIFA 19)
  • Imagine Dragons – On Top Of The World (FIFA 13)
  • KALEO – Way down We Go (FIFA 16)

2015’ten Beri Türkiye’de En Çok Dinlenen FIFA Şarkıları:

  • Bir Kadın Çizeceksin – maNga (FIFA 2016)
  • KALEO – Way down We Go (FIFA 16)
  • Billie Eilish – you should see me in a crown (FIFA 19)
  • Genius – Diplo, LSD, Labrinth, Sia (FIFA 19)
  • Love Me Again – John Newman (FIFA 2014)
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol