Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’ın Yapay Zekası Grok, X Premium Kullanıcılarına Sunuldu

Elon Musk, Grok'un X'te yazılan tüm bilgilere gerçek zamanlı erişebileceğini ve yanıtlarına mizah katabileceğini belirtti.

Elon Musk’un yeni yapay zeka şirketi xAI, Grok isimli yapay zekasının betadan çıktıktan sonra, aylık 300 TL ödeyen tüm X Premium Plus abonelilerine sunulacağını duyurdu. ChatGPT’ye rakip olacağı iddia edilen yeni yapay zeka yazılımı, bu hafta sonu belirli bir kullanıcı grubuna sunulmaya başladı. Beta sürecinin ne kadar süreceği şimdilik belli değil.

Elon Musk, yapay zeka ile konuşmasından birkaç görüntü paylaştı ve yapay zekanın cevaplarının mizah içerikli olacağını da doğruladı. Rakiplerine kıyasla Grok’un özelliklerini öne çıkarmaya çalışan Musk, yapay zekasının X aracılığıyla sürekli olarak gerçek zamanlı bilgilere sahip olacağının altını çizdi. Yazılım, beta aşamasını tamamladıktan sonra tüm X Premium Plus kullanıcıları için erişilebilir olacak.

xAI’ın Yapay Zekası: Grok

Elon Musk'ın Yapay Zekası Grok, X Premium Kullanıcılarına Sunuldu

Grok-1 isimli bir temel kullanan bu yapay zeka yazılımı, yazılımın matematik ve muhakeme yeteneklerini ölçmek için tasarlanan standart makine öğrenimi sistemi kıyaslanarak testlere tabi tutuldu. ChatGPT-3.5 ve Inflection-1 gibi rakiplerine kıyasla daha iyi performans göstermeyi başaran yazılım, yalnızca GPT-4 gibi yıllardır eğitilen ve milyonlarca bilgi işlem kaynağıyla beslenen model tarafından geride bırakıldı.

Macaristan ulusal lisesi matematik finallerine de katılan xAI yapay zekası, sınavdan 100 üzerinden 59 oranında bir puan almayı başardı. Yüz üzerinden 55 alan Claude-2’yi geçmeyi başaran yazılım, aynı sınavdan 68 alan GPT-4’ün ise gerisinde kaldı. xAI, yazılımın hala çok erken bir beta ürünü olduğunu ancak her hafta gelişmeye devam ettiğinin altını çizdi ve bu yazılımın amacının “hayatı anlamak” olduğunu vurguladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.