Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, X’te Reklamlarını Durduran Firmalara Küfür Etti

Elon Musk yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. X platformunda reklamlarını durduran büyük firmalara birtakım sözler söyledi.

Twitter/X CEO’su Elon Musk bir kez daha gündeme gelecek açıklamalarda ve söylemlerde bulundu. Disney gibi büyük reklam verenlere açıkça “s… gidin” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda şirketin onlar olmadan bir adım öteye geçemeyeceğini aktardı. Sosyal medya platformunun uzun süreli hayatta kalmasını sağlamak diğer firmalarla anlaşmayı gerektiriyor ancak Musk’ın bu çizgiyi aştığı belirtiliyor.

Musk Çarşamba günü The New York Times‘ın DealBook Zirvesi‘nde sahne aldı ve Tesla‘nın Cybertruck’ından OpenAI’deki güç mücadelesine kadar birçok şeyi kapsayan detaylı bir röportaj verdi. Bu röportaj kapsamında çarpıcı açıklamalarda bulundu ve birtakım sorunları dile getirdi. Burada Apple, Disney ve IBM gibi büyük markaların bu ayın başlarında X’teki harcamalarının askıya alındığını ve bunun Nazi içeriğinden kaynaklandığını aktardı.

Elon Musk’ın Yaptıkları Tepki Çekiyor

Geldiğimiz noktada Musk birçok topluluk tarafından nefret toplamaya devam ediyor. Musk burada nefret edilmekle ilgili bir sorunu olmadığını ve İsrail‘e yaptığı son ziyaretin bir özür turu olmadığını belirtiyor. Bu vakte kadar yaptığı paylaşımlarla ön plana çıkan Musk, antisemitleri (Yahudi düşmanlığı) cesaretlendirmiş olmasından dolayı üzgün olduğunu ve geçmişe bakıldığında söz konusu paylaşıma yanıt vermemesi gerektiğini söylüyor.

hero image.fill .size 1248x702.v1 1

Tüm bu olaylara rağmen Musk, iki hafta geçmesine rağmen bu gönderiyi hala silmedi ve şirketlerin kendisiyle aynı çizgide yer alma konusundaki isteksizliğini şantaj olarak gördüğünü aktardı. Musk ek olarak şu çarpıcı açıklamalarda bulundu: “Umarım [reklam vermeyi] bırakırlar. Reklam vermeyin. Biri bana reklamla şantaj yapmaya çalışacaksa hiç bulaşmasın. Git kendini …. ve buradan .. git. Anlaşıldı mı? Umarım anlaşılmıştır.

Son olarak Disney‘in CEO’su Bob Iger aynı zirvede konuştu ve tüm durumlara karşı daha az düşmanca bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini aktardı. Musk’a ve başarılarına hala büyük bir saygı duyduğunu da belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.