Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, X ile Bankaların Yerini Almak İstiyor!

Elon Musk, X'i tüm finansal işlemler için tek adres yapmak istediğini ve geleneksel bankaları bitireceğini açıklayarak iddialı hedeflerini duyurdu.

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı ve platformun ismini değiştirerek onu “her şeyin uygulaması” haline getireceğini açıkladı. Şirket ilk olarak ücretli abonelik hizmeti ile değişim sürecini başlattı ve kendisini X olarak konumlandırdı. Elon Musk, radikal kararlarının ardından en büyük değişimi de duyurdu: banka olmak. Evet, Elon Musk, bankaların yerini almak istiyor.

Elon Musk, X’in geleneksel bankaların yerini almak ve tüm finansal ihtiyaçlar için tek adres olmak istediğini açıkladı. Bu çalışmalara başladığını belirten girişimci, ekibine 2024’ün sonuna kadar süre verdiğini de belirtti. Elon Musk’a göre platform, istediğiniz kişiye para göndermekten tutun da menkul kıymetlere yatırım yapmaya kadar her şey için kullanılabilecek.

X, Bankacılık Sektörünü Bitirecek(miş)

X Bankacilik Sektorunu Bitirecekmis

Musk ayrıca kendi platformunun geleneksel bankacılık hizmetlerinin ötesine geçen özellikler sunmasını istediğini de söyledi. Örneğin, yüksek getirili para piyasası hesapları sunma ve kredili mevduat ücreti olmayan çek hesapları sunmak istediğini de duyurdu. Bir mikroblog sitesi olarak hayatına başlayan bir platformun, böyle bir hedef koyması bir hayli ilginç ve Elon Musk’ın bunu başarıp başaramayacağı ise henüz belli değil.

Halihazırda pek çok farklı finansal ürün ve hizmet mevcut. Kullanıcıların bu hizmetleri terk ederek neden X’i tercih etmesi gerektiği şimdilik cevapsız bir soru. Çok devasa bir sektör olan bankacılık sektörünü sarsmak ciddi anlamda iddialı bir hedef. Bu yüzden, Elon Musk’ın kendisini ve platformunu çok iyi anlatması ve tanıtması gerekecek.

Bakalım, eskiden Twitter olarak bilinen platform daha ne gibi değişikliklere ev sahipliği yapacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.