Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Trump’ı Twitter’a Geri Çağırıyor

Elon Musk Twitter için bir hamle daha gerçekleştiriyor. Eski ABD başkanı Donald Trump, Twitter alemine geri döüyor.

Twitter’ı devraldıktan birkaç hafta sonra Elon Musk, Donald Trump‘ın hesabını eski haline getireceğini söyledi. Musk, eski başkana tekrardan tweet atması için çağrıda bulundu. Platformun yeni CEO’su Twitter’da Donald Trump ile ilgili bir anket başlattı. Ankette tüm kullanıcılara, Trump platforma tekrar gelmeli mi sorusunu yöneltti ve 24 saat sonra anket sonuçlarınıHalkın sesi, Tanrı’nın sesi” yazarak paylaştı.

Musk, oylamada çoğunlukla olumlu oy alan ABD eski başkanının Twitter’a geri döneceğini söyledi. Ancak Trump bu yılın başlarında, hesabı eski durumuna getirilse bile platforma geri dönmeyeceğini iddia etmişti. Musk daha önce, herhangi bir hesabın yasağını yalnızca bir konsey kararı ile kaldıracağını söyledi. 18 Kasım’da Kathy Griffin ve Jordan Peterson‘a ait olanlar da dahil olmak üzere birkaç hesap eski durumuna getirildi.

Twitter Büyük Kayıplar Yaşıyor

Twitter

Twitter, Trump’ı söylemleri dolayısıyla 2021’in başlarında platformdan engelledi. Bu yüzden eski başkan o zamanlardan beri platformu kullanamıyor. Büyük sosyal platformlardan kaldırıldığından beri, Trump kendi uygulaması Truth Social dahil olmak üzere daha küçük sosyal ağlarda takıldı.

Trump’ın dönüşü Musk tarafından stratejik bir hamle olabilir. Çünkü bu haftanın başlarında platformun çoğu kullanıcısının Instagram ve TikTok’a geçiş yaptığı tespit edildi. Hatta en çok etkileşim alan hesapların bile artık tweet atmadığı fark edildi. Şirket, Musk’ın devralmasından bu yana çok büyük değişiklikler geçirdi. En son, binlerce çalışan istifa ederek Musk ile çalışmayı reddetti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.