Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Elon Musk LeBron James ve Stephan King’e Ücretsiz Mavi Tik Veriyor

Elon Musk, bazı ünlülere ücretsiz Twitter mavi onay işareti veriyor.

Twitter’ın doğrulama politikalarındaki son gelişmede girişimci Elon Musk, aralarında ünlü Amerikalı yazar Stephen King ve basketbol efsanesi LeBron James’in de bulunduğu bazı favori kişiliklerin imdadına yetişti. Musk, yakın zamanda Bill Gates ve Bollywood yıldızı Shah Rukh Khan da dahil olmak üzere birçok önemli şahsiyetin mavi tiklerinin ücretini bizzat ödedi.

Platformun yeni politikasına göre kullanıcıların mavi bir doğrulama rozeti almak için Twitter Blue’ya abone olmaları gerekiyor. Ancak bazı ünlülerin bu politikadan muaf tutulduğu görülüyor. Stephen King geçtiğimiz günlerde Twitter Blue’ya abone olmadığını ancak hesabında mavi tik olduğunu tweetledi. Musk ise yazarın attığı tweete “Hoş geldin namaste.” diyerek yanıt verdi.

Elon Musk’a Sert Tepkiler Yağdı

Elon Musk

Daha önce doğrulama için ödeme yapmayacağını belirten LeBron James’e de ücretsiz abonelik teklif edildi. Şirketin medya danışmanı, doğrulama için ünlü basketbol oyuncusunun ödeme yapmadığını doğruladı. Buna rağmen LeBron James’in profilinde hala doğrulandığını gösteren mavi bir rozet var. Bu gelişme, Twitter’ın doğrulama politikaları ve ünlülerin ayrıcalıklı muamele görüp görmediği hakkında soruları gündeme getirdi.

Bazı kullanıcılar şirketi, normal kullanıcıların doğrulama için ödeme yapması gereken ünlülerin ise ücretsiz olarak aldığı bir sistem oluşturmakla eleştirdi. Doğal olarak bu tepkiler de oldukça haklıydı. Özellikle ünlü isimlerin rahatça ödeyebileceği abonelik ücretlerinin, onlara ücretsiz sunulması büyük bir ayrıcalık. Ancak bu tür büyük isimlerin de platformda doğrulanmış olması oldukça önem arz ediyor. Durum, sosyal medya platformlarının politikalarında ve uygulamalarında şeffaflığın önemini vurguluyor. Elon Musk’ın bu endişeleri gidermesi ve tüm kullanıcılar için doğrulama politikalarını netleştirmesi gerekiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.