Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Kendi Akıllı Telefonunu Yapabileceğini Söyledi

Elon Musk, Apple'ın Twitter'ı App Store'dan yasaklaması durumunda kendi uygulama mağazasına sahip bir akıllı akıllı telefon yapabileceğini söyledi.

2022’de serveti 100 milyar dolar erimesine rağmen dünyanın en zengin insanı ünvanını korumaya devam eden Elon Musk, neredeyse her gün sansasyonel bir haberle gündemimize geliyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, Twitter‘ı satın aldığından bu yana çarpıcı hamlelere imza attı. Eski ABD Başkanı Donald Trump dahil olmak üzere daha önce platformdan banlanan bazı ünlü simaların hesaplarını yeniden etkinleştiren Musk, bu adımıyla pek çok insanın tepkisini çekti.

Bu ve diğer hamlelerin ardından Twitter’ın Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından yasaklanma ihtimali gündeme geldi. Ünlü milyarder, böyle bir şey olması durumunda kendine ait uygulama mağazası olan yeni bir akıllı telefon yapabileceğini söyledi. Musk, bu olasılığı soran bir kullanıcıya, “Kesinlikle iş oraya varmaz, ancak evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım” şeklinde cevap verdi.

Twitter Yasağına Karşı Musk’ın Planı Hazır

elon musk twitter

Ne Apple ne de Google, Twitter’ı yasaklamayı planladıklarını resmi olarak açıklamadı, ancak her iki şirketin de nefret söylemi, ayrımcılık ve tacizi önleyen politikaları bulunuyor. Twitter’ın sağcı bir alternatifi olan Parler, daha önce hem App Store hem de Google Play Store’dan yasaklanmıştı. Şirketlerin talebi üzerine topluluk şartlarında düzenlemeler yapan platform, bu sayede her iki mağazaya da geri dönebildi. Parler, kısa süre önce ünlü rapçi Kanye West tarafından satın alınmıştı.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, doğrulanmış hesap anlamına gelen mavi tik işaretini aylık abonelikle 8 dolar yapmıştı. Şirket, kısa süre sonra mavi, altın ve gri olmak üzere üç farklı doğrulama seçeneğini devreye alacak. Toplam iş gücünü önemli oranda azaltan Musk, sosyal medya platformunu sürdürülebilir karlılığa ulaştırmak için agresif bir politika güdüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.