Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk Duyurdu: X’e Beğeni Gizleme Özelliği Geldi

Elon Musk, X'e (eski adıyla Twitter) beğenileri herkesten gizleme özelliğinin geleceğini duyurdu.

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra isim dahil önemli bir değişim geçiren X ya da eski adıyla Twitter, yeni bir özelliği daha kullanıcılarıyla buluşturuyor. Popüler sosyal medya platformu, bugünden itibaren gönderilerdeki herkese açık beğenileri gizlemeye başlayacak.

Birkaç hafta önce söz konusu değişikliğin yakında devreye alınabileceği haberleri çıkmıştı. X’in mühendislik direktörü Haofei Wang, gelişmeyi şu sözlerle doğrulamıştı: “Herkese açık beğeniler yanlış davranışları teşvik ediyor. Örneğin, pek çok kişi trollerin misillemesinden korkarak ya da kamusal imajlarını korumak için ‘keskin’ olabilecek içerikleri beğenmekten çekiniyor”

Kısacası, yeniliğin arkasında kullanıcıları sosyal medyadaki davranışları konusunda daha özgür kılmak var. X’in son iki yıldır sahibi olan Elon Musk da yeni özelliğin duyurusunu kendi hesabından paylaştı ve “İnsanların, bunu yaptıkları için saldırıya uğramadan gönderileri beğenmelerine izin vermek önemli!” ifadelerini kullandı.

Bir gönderideki beğeni sayısı hala görünür olacak ve kullanıcılar gönderilerini kimin beğendiğini de görebilecek. Fakat kullanıcı profilinde yer alan beğeni kısmı artık herkes açık olmayacak. Nisan 2024 verilerine göre X platformunun dünya çapında yaklaşık 556 milyon aktif aylık kullanıcısı bulunuyor. Peki, siz beğeni gizleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.