Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elite Dangerous Haritasının Yalnızca Yüzde 1’i Keşfedildi

Elite Dangerous'ta yaratılan Samanyolu, gerçekte olduğu kadar büyük. Tam 8 yıl boyunca milyonlarca oyuncu, oyunun tüm dünyasının sadece yüzde birlik bir kısmını keşfetti.

Frontier Developments’ın bir oyunu olan Elite Dangerous, gezegenleri kolonileştirmek için sanal kozmosu hararetle keşfeden binlerce oyuncu tarafından düzenli olarak oynanan büyük bir MMO oyunu. Bugün, oyunun PC’de piyasaya sürülmesinden sonraki 8 yıl içinde hayran topluluğunun oyunda yeniden yaratılan galaksimizin yalnızca yüzde birlik bir kısmını keşfettiğini öğrendik.

Son istatistikler geliştiriciler tarafından Twitter‘da paylaşıldı. Onlara göre oyun için yaratılan geniş alan aslında orijinal Samanyolu’ndan boyut olarak pek de farklı değil. Aslında, oyuncular 8 yılda oyunda yer alan tüm galaksinin yalnızca yüzde 0,059’unu keşfetti. Bu arada, oyunda çapraz platform (PC, Xbox One veya PS4) mevcut ve oyunun toplam oyuncu sayısı 18 milyonken, anlık oyuncu sayısı ise 200.00 bin civarında.

Elite Dangerous Haritası Samanyolu Galaksisi Boyutunda

Elite Dangerous Haritasının Yalnızca Yüzde 1'i Keşfedildi

Oyuna yansıyan Samanyolu’nun sınırlı bir büyüklüğe sahip olduğunu (haritanın sonuna ulaşabilirsiniz) ancak tüm gezegenlerin prosedürel olarak oluşturulduğunu belirtelim. Tabii ki haritanın sonuna kadar olan seferiniz, oyuncu hesaplamalarına göre en az 600 saat süreceği için bunu yapmak istemeyebilirsiniz. Oyun dünyası keşfedilecek 400 milyardan fazla yıldız sistemi mevcut; bilim adamlarına göre galaksimizde bulunan sayıya hemen hemen eşit. Bu, hem gerçekte hem de oyunda, kozmosun korkunç büyüklüğünün bir kanıtı.

Ayrıca geçmişte geliştiriciler, kozmosun oyuncuların keşfettiği kısmı hakkında veriler yayınlamışlardı. Örneğin, Ocak 2022’de bu sayı yalnızca yüzde 0,05 idi. Yani oyuncuların keşfedecekleri daha milyonlarca kilometrelik bir alanı mevcut. Ne yazık ki 2022, oyunun konsol topluluğu için de üzücü bir yıl oldu. Ekip, Elite Dangerous için bu platformlarda yalnızca hataları düzeltmek için sınırlı güncellemeler yapacağını ve yeni içerikleri yalnızca PC sürümüne ekleyeceklerini duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.