Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elgato, Dünyanın İlk 4K 60 FPS Web Kamerasını Tanıttı

Elgato Facecam Pro, profesyonel Twitch yayıncıları düşünülerek tasarlanmış yepyeni bir 4K 60fps web kamerası ancak fiyat etiketi şaşırtıcı.

Elgato, profesyonel yayıncılara özel olarak “dünyanın ilk” 4K 60 FPS web kamerasını duyurdu. Şirketin mevcut USB kamerası, etkileyici özelliklere sahip Twitch yayıncı kurulumlarına hizmet verirken, yeni elektrikli göz, birinci sınıf bir izleyici kitlesine odaklanmış durumda.

Yurtdışı fiyatı yalnızca 299 dolar olan ve göz alıcı bir fiyatla satışa sunulan Facecam Pro, orijinal Facecam’in daha şık bir halefi diyebiliriz. Yukarıda bahsedildiği gibi, 4K 60 FPS yakalama özelliğine sahip ancak aynı zamanda “ağır” bir otomatik odaklama lensi, bir Sony Starvis CMOS sensörü ve DSLR benzeri yeteneklerle donatılmış durumda.

Elgato Facecam Pro’nun Şimdilik Rakibi Yok

Elgato

Elgato, Facecam Pro‘nun premium statüsü söz konusu olduğunda hiç de şaşırtmayan bir şekilde, kameranın web sitesi cesur tanıtım ifadelerle dolu. Yayın aksesuarı markası, yeni bir web kamerasına ihtiyaç olmadığını fikrini bozmaya geldiğini ve mevcut seçeneklerin “yeterince iyi” olduğu fikrini bozmak istediğini açıkça belirtti.

Twitch yayıncısı olarak kariyer yapmak istiyorsanız veya hobiyi ciddiye alıyorsanız, Facecam Pro’ya yatırım yapmak özellikle de Türkiye’de pek kolay bir iş değil. Yalnızca bir kameraya 300 dolar bütçe ayırmak ciddi bir yük. Elbette, en iyi web kameraları arasında yer almak için ham özelliklerden ve birinci sınıf özelliklerden daha fazlası gerek ve Elgato’nun şaşırtıcı fiyatı herkese hitap etmeyecek.

Bununla birlikte, yapay zeka destekli OBSBOT Tiny 4K bile 30 FPS değeri ile sınırlandığından, diğer seçenekler Facecam Pro’ya yakın bile değil. Şüphesiz, rakip firmaların yakında en iyi oyun bilgisayarı aksesuar alanına girdiğini göreceğiz ancak o zamana kadar Elgato’nun kamera özellikleri rakiplerinden üstün olmaya devam edecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.