Elex 2’den 28 Dakikalık Oynanış Yayınlandı

ACG'nin YouTube kanalında Elex 2'yi çalışırken gösteren yaklaşık yarım saatlik bir video yayınlandı. Oyun PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Elex 2 çıkış tarihi yaklaştıkça daha fazla gündeme gelmeye başladı. Piranha Bytes’ın 2017’de geliştirdiği aksiyon RPG oyununun devamı için çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmasa da, bu konuda giderek daha fazla bilgi alıyoruz.

Son zamanlarda YouTube’daki ACG kanalı, sunucunun Gothic ve Risen geliştiricilerinden gelecek oyunun beta sürümünü çalışırken sunduğu ve izlenimlerini paylaştığı 28 dakikalık bir video yayınladı. Videonun tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Videoda Neler Gördük?

Bilindiği üzere Elex 2, nispeten küçük bir stüdyo tarafından yapılmış bir AA oyun. Ayrıca ACG kanalının sunucusunun belirttiği gibi, bunun bir beta sürümü olduğu bazı eksiklerden fazlasıyla belli. Bir yandan, ikinci bölümde de inceleyeceğimiz ilk bölümün dünyasını daha ilginç hale getirmeye çalışan geliştiricilerin hırslarını da görebilirsiniz.

Canavarların ve karakterlerin animasyonları, ara sahneler, dövüş veya bireysel mekanikler açısından ilerlemek için ellerinden geleni yapan geliştirici ekip, jet paketi ve ilgili hava muharebe sistemi gibi yenilikleri de açıklamıştı. Yukarıdaki videoda da duyabileceğimiz gibi tüm bunlar oldukça iyi uygulanmış ve stüdyo oyunlarının stil özelliklerini korumayı başarmış.

Öte yandan, bazı kusurları fark etmek zor değil. Örneğin oyun ile ara sahneler arasındaki geçişler çok akıcı değil. Ek olarak, bazı görsel ögeler biraz sıkıntılı. Tabii ki, bu aşamada beta sürümüyle uğraştığımız ve birçok şeyin iyileştirileceğini söylemek mümkün ancak hepsi düzgün bir şekilde düzeltilebilecek mi? Bir süre sonra öğreneceğiz.

Elex 2 Oynanış

Elex 2 Neler Sunacak?

Elex 2‘nin aksiyonu, ön bölümde sunulan olaylardan bir süre sonra gerçekleşecek. Oyuncular bir kez daha Jax rolünü üstlenecek. Kahramanımız macera sırasında kahraman başka bir entrikaya karışacak ve mücadelesinin sona erme şekli büyük ölçüde oyuncunun eylemlerine bağlı olacak.

Oyun dünyası, oynarken katılabileceğimiz çeşitli, bölünmüş gruplara sahip olacak ancak bunlardan birinin saflarına katılmanın genellikle diğer gruplar tarafından görevlendirilen bazı görevlere erişimi engelleyecek.

Elex 2; PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol