Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eleştirilere Rağmen The Finals Yapay Zeka Kullanmaya Devam Edecek

The Finals oyunu şu anda popüler yapımlar arasında yer alıyor ve hem oyuncular hem de yayıncılar tarafından oynanıyor.

Embark Studios tarafından oyunculara sunulan ve 7 Aralık tarihinde piyasaya sürülen The Finals için yeni açıklamalarda bulunuldu. Yapılan açıklamaya göre geliştirici ekip oyunda yer alan yapay zeka kullanımına devam edeceğini belirtti. Daha önce gerçekleştirilen oyun betalarında da oyuncular için popüler bir hale gelen bu yapım için bu karar elbette bazı sesleri yükseltti.

Oyun içerisinde yer alan yapay zeka seslendirmeleri ile beraber elbette bazı oyuncular ve oyuncu toplulukları çeşitli eleştirilerde bulundu. Bu kapsamda ses sanatçılarının devre dışı bırakılmasının yanlış olduğunu ve yapay zeka seslendirmelerinin oyunda olmaması gerektiği savunuldu. Ancak geldiğimiz noktada geliştirici ekip bu yapay zeka seslerini kullanmaya devam edeceğine doğruladı.

The Finals Popüler Hale Geliyor

The Finals oyunu şu anda hem oyuncular hem de yayıncılar tarafından oynanan ve oldukça popüler olan bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirici ekipte yer alan marka müdürü Sven Grundberg tarafından açıklanan bilgilere göre de oyunda yer alan yapay zekanın oldukça üretken olduğunu ve bunun kullanımının devam etmesi gerektiğini savundu. Grundberg ayrıca burada bu teknolojinin nasıl kullanılması gerektiğini belirtirken neden kullanmaya devam edeceğini de açıkladı.

the finals best settings pc

Bu kapsamda açıklanan bilgilere göre bu teknolojinin kullanımı projenin hızlanmasını sağladı ve kısa sürede metinden sese aktarılan bu yapay zeka sayesinde kısa sürede bu içerikler oyuna dahil edildi. Bu da hem zamandan tasarrufu beraberinde getirdi hem de oyuncular bu oyuna daha erken bir şekilde kavuşmuş oldu. Bu sebeplerden dolayı yapay zekanın da kullanımı aslında bir nevi gerekli olduğu belirtiliyor.

The Finals şu anda PlayStation 5, Xbox Series ve Steam platformu üzerinden PC için mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.