Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Electronic Arts, Oyunlara Reklam Koymayı Düşünüyor

Electronic Arts, düşündükleri planlarla beraber AAA yani büyük çaplı oyunlarına reklam yerleştirmeyi planlıyor.

Battlefield, FIFA ve daha fazla oyunla beraber ön plana çıkan Electronic Arts yeni bir sistemle oyunlarına dahil etmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan detaylara göre birinci taraf büyük çaplı oyunlar için reklam gösterme sistemi düşünülüyor. Reklamlar, bildiğiniz üzere bazı noktalarda sinir bozucu olabiliyor ve oyuncuların bu duruma bakış açısı gerçekten de kritik.

Electronic Arts, düşündükleri planlarla beraber AAA yani büyük çaplı oyunlarına reklam yerleştirmeyi planlıyor. Daha önce Death Stranding oyununda Monster enerji içecekleri ile beraber ürün yerleştirme sisteminin bizlere sunulduğunu görmüştük. Ancak yeni sistemin nasıl olacağı konusunda şüpheler büyümeye devam ediyor ve kullanıcılar bu duruma büyük ses çıkarabilir.

Electronic Arts Reklamları AAA Oyunlara Getirecek

Oyun içerisinde reklam olayı elbette farklı şekillerde ele alınabiliyor. Örneğin sağda solda veya aşağıdan çıkan pop-up reklamlar gerçekten de oyun içerisindeki deneyimi baltalayan unsurlar arasında bulunabiliyor. Dolayısıyla böyle bir reklam sistemine gitme durumları gerçekten de kullanıcı tarafını bir hayli üzebilir ve bu da oyuncuların şirkete karşı tavır almasına sebep olabilir.

Electronic Arts

Bir de diğer taraftan ürün yerleştirme sistemi ile beraber eklenebilen reklamlar bulunuyor. Bu sistem daha az risk barındıran bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Öte yandan Battle Royale oyunu Fortnite içerisinde de bildiğiniz üzere çeşitli konserler düzenlenmişti ve birçok panoda farklı ürünlerin reklamlarını görmüştük. Dolayısıyla bu tarz reklamlarda ilerleyen süreçte karşı karşıya kalabiliriz.

Peki siz reklam konusunda hangisini tercih ediyorsunuz? Sağdan soldan veya aşağıdan çıkan pop-up reklamlar mı olmalı, yoksa doğrudan oyun içerisinde yer alan nesnelerin bir reklam niteliği taşımasını mı istersiniz? Bunları yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.