Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring, Son 12 Ayın En Çok Satan Beşinci Oyunu Oldu

Dark Souls serisi ile tanınan FromSoftware'ın yeni RPG'si Elden Ring, şu ana kadar 2022'nin en çok satan oyunu konumunda.

Elden Ring, oyun dünyasının en büyük ticari başarılarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. FromSoftware’ın Souls-like RPG alt türünün yeni üyesi, hem eleştirmenleri hem de oyuncuları büyüledi ve tüm platformlarda geniş bir oyuncu kitlesi topladı. Tüm zamanların en yüksek Metacritic puanına sahip oyunlarından biri haline gelen Elden Ring, daha şimdiden Japon stüdyo için büyük bir başarı hikayesine dönüştü.

NPD firmasının ABD pazarından elde ettiği verilere göre Elden Ring, şu ana kadar 2022’nin en çok satan oyunu oldu. Horizon: Forbidden West gibi dev yapımları geride bırakan fantastik rol yapma oyunu, ayın sonunda piyasaya sürülmesine rağmen, şubat ayında en çok satan video oyunu oldu.

Elden Ring Büyülemeye Devam Ediyor

elden ring satış

Rapora göre lansman ayında yalnızca Call of Duty: Vanguard, Elden Ring’e kıyasla daha fazla sattı. Son 12 aya bakıldığında ise Game of Thrones yazarı George R. R. Martin ortaklığında tasarlanan RPG, en çok satan beşinci oyun konumunda.

Piyasadaki ilk haftasında yalnızca PC’de 10 milyonun üzerinde kopya satan Elden Ring, yayınlandıktan bir saat sonra Steam’de 600 bin eşzamanlı oyuncuya ulaştı. Hem eleştirel hem de ticari açıdan son derece başarılı sonuçlara imza atan oyun, daha uzun yıllar tazeliğini koruyacakmış gibi görünüyor. Oyunda yeniyseniz ve zorlanıyorsanız, başlangıç rehberimize göz atabilirsiniz. Ayrıca sınıf, hileler, hata çözümleri, zırhlar ve easy anti-cheat sistemi hakkındaki kılavuzlarımız da ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.