Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring Bir Aydan Kısa Bir Sürede 12 Milyon Kopya Sattı

FromSoftware oyunu Elden Ring, hala manşetlerde kalmaya devam ediyor. Gündemden bir türlü düşmeyen oyun, inanılmaz satış rakamlarına ulaştı.

FromSoftware oyunu Elden Ring, hala manşetlerde kalmaya devam ediyor. FromSoftware‘in resmi basın açıklamasına göre, Elden Ring 14 Mart itibariyle dünya çapında 12 milyon adet sattı. Üç haftadır piyasada olan oyun, bir zamanlar yazılım şirketi olan bir markayı büyük bir dönüm noktasına ulaştırdı. Bu satış sayılarının 1 milyon birimi ise Japonya’da satıldı.

Basın bülteninde Bandai Namco CEO’su Yasuo Miyakawa ve FromSoftware CEO’su Hidetaka Miyazaki’nin açıklamaları yer aldı. Miyazaki, oyunculara ve hayranlara tüm bu destekleri için teşekkür etti. Ayrıca kaç kişinin oyunu oynadığını görünce şaşırdığını da ekledi.

Elden Ring Günlük Yaşantımızda Bile Yer Alacak

Elden Ring

Miyakawa, Miyazaki ile benzer duyguları yaşadığını söyleyerek böylesine harika ve fantastik bir oyunu hayata geçirmekte yer almaktan gurur duyduğunu vurguladı. Bu başarılı oyun için merakla beklenen potansiyel planlar yaptığını da üstü kapalı bir biçimde ifade etti. Miyakawa, markayı oyunun ötesine geçirmeye ve herkesin günlük yaşamına yaymak için çabalarımızı sürdüreceğiz dedi.

Oyunun satışlarını bir perspektife oturtmak için Demon’s Souls‘un PlayStation 5 versiyonunun henüz dünya çapında 2 milyon adede ulaşmadığını söyleyebiliriz. Tabii ki, konsola özel olması potansiyel oyuncu sayısını daraltmıştı. Dark Souls serisiyle karşılaştırıldığında bile, Elden Ring çok büyük rakamlarla zirveye ulaştı. Dark Souls serisi bir bütün olarak 2020 itibariyle 27 milyon adet satmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.