Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Efsanevi Serinin Yeni Oyunu Civilization VII Duyuruldu

Efsanevi strateji serisinin en yeni oyunu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan Sid Meier's Civilization VII, resmi olarak nihayet duyuruldu.

Efsanevi strateji serisinin en yeni oyunu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan ve daha önce duyurulacağı iddia edilen Sid Meier’s Civilization VII, resmi olarak nihayet duyuruldu. Summer Game Fest 2024 etkinliği kapsamında tanıtılan projenin yayıncılığını 2K ve geliştiriciliğini ise Firaxis Games stüdyosu üstleniyor.

Civilization serisi bildiğiniz üzere üst düzey bir strateji deneyimi sunan ve oyuncular tarafından genel olarak beğenilen bir franchise. Şimdi ise serinin yepyeni oyunu, açıklanan detaylara göre PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC (Steam) için çıkış yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca oyunun 2025 yılında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Civilization VII Yeni Özelliklerle Geliyor

Ödüllü strateji oyun serisinin devrim niteliğindeki yeni bölümünde gelmiş geçmiş en büyük imparatorluğu kurabileceğimiz bir yönetim unsuru bizlere sunuluyor. Tarih boyunca yaşamış birçok efsanevi liderden biri olarak ilerleyebileceğimiz yapımda kendi medeniyetimizi kurabiliyor, topraklarımızı genişletebiliyor, şehirlerimiz için mimari harikalar yaratabiliyor ve diğer rakip medeniyetleri fethetmeye çalışabiliyoruz.

553e4abdc7df1e07bc69360839263f25

Oyun içerisinde zamana meydan okuyan bir imparatorluk kurmaya çalışabiliyor, bunun dışında bilinmeyen dünyanın uzak noktalarını keşfetmeye başlayabiliyor ve diğer medeniyetlerle işbirliği yapmak durumunda kalabiliyoruz. Bu detaylarla beraber üst düzey bir yapım bizleri bekliyor.

Civilization VII, Civilization ve XCOM serilerinin geliştiricisi Firaxis Games tarafından şu anda geliştirilme aşamasında bulunuyor. Etkinlik kapsamında yayınlanan fragman haricinde Ağustos ayı içerisinde tam oynanış görüntülerine sahip olabileceğiz. Kısa fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz. Son olarak bu oyundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdan belirtebilirsiniz. Ayrıca Steam sayfasından istek listenize eklemeyi unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.