Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Efsanevi RPG Oyunu Tactics Ogre: Reborn’dan İlk Fragman Geldi

Kült taktik jRPG'nin yenilenmiş bir versiyonu olan Tactics Ogre: Reborn duyuruldu. Bu klasiğin yeniden yapımı sadece konsollara değil, aynı zamanda PC'ye de gelecek.

Aylardır dolaşan söylentiler doğrulandı. Square Enix, efsanevi taktik RPG’nin yenilenmiş bir versiyonu olan Tactics Ogre: Reborn‘u resmen duyurdu. Oyun PC, PlayStation 4, Nintendo Switch ve PlayStation 5’e gelecek ve PC sürümü Steam’de satılacak. Oyunun çıkış tarihi ise sızıntılardan öğrendiğimiz gibi 11 Kasım 2022 olarak açıklandı.

Tactics Ogre: Reborn, Let Us Cling Together adlı 2010 PSP sürümünün yenilenmiş bir sürümünden ilham alınarak geliştirilecek ve bu oyun da tesadüfen, serinin 16-bit SNES konsolu için 1995’te yayınlanan ikinci bölümünün yeniden yapımıydı. Peki orijinal yapıma kıyasla bu Reborn sürümü bizlere neler sunacak? Gelin yakından bakalım.

Tactics Ogre: Reborn Özellikleri

Tactics Ogre

Tabii ki daha güzel ve yükseltilmiş grafikler bizleri bekliyor olacak. Bununla birlikte, Tactics Ogre: Let Us Cling Together‘ın belirli piksel sanat stilini koruyacak. Tüm diyalog satırlarının yeniden düzenlenmiş ses tasarımı ve dublajı yapılacak. Hem işlevsellik hem de görünüm açısından tamamen geliştirilmiş arayüz bulunacak. Savaş mekanikleri geliştirilecek. Artık her karakter, tüm grupla birlikte değil, sınıfına bağlı olarak bireysel olarak ilerleyecek.

Yazarlar ayrıca, çevreyi daha iyi kullanacak ve savaşlar sırasında değişen duruma daha verimli tepki verecek, düşmanların yoğun bir şekilde elden geçirilmiş yapay zeka vaat etti. Oyunu daha eğlenceli hale getirmek için otomatik kaydetme özelliği ve daha hızlı savaşlar gibi birçok küçük iyileştirme de planlandı.

Serinin 29 yıl önce SNES konsolu için yayınlanan Ogre Battle: The March of the Black Queen ile başladığını hatırlatalım. Tarihsel olarak Japon taktik RPG oyunları arasında en önemli markalardan bir tanesi bu ancak günümüzde çoğunlukla unutulmuştu. Tactics Ogre: Reborn ile seri ilk PC’ye geleceği için bu duyuru özellikle çok önemli. Bakalım serinin geleceği nasıl olacak?

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.