Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Efsanevi Müzikal Grease’in Yıldızı Hayatını Kaybetti

Grease'deki şovuyla ve hit şarkısı "Physical" ile tanınan ünlü aktör Olivia Newton John vefat etti. Aktörün yakınları sosyal medyada mesajlar paylaştı.

Hit müzikal film Grease’deki kötü Sandy rolüyle tanınan Olivia Newton John 73 yaşında vefat etti. 1980’lerin müzik listelerinde bir numara olan Physical adlı şarkısıyla da bilinen sanatçının ölüm haberini eşi John Easterling paylaştı: ”Olivia Newton-John (73), bu sabah Güney Kaliforniya’daki Çiftliğinde ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte huzur içinde vefat etti. Lütfen bu zor zamanda ailenin mahremiyetine saygı gösterin.” dedi.

Devamında ise sanatçının eşi: ‘‘Olivia, 30 yılı aşkın bir süredir göğüs kanseriyle olan yolculuğunu paylaşarak zaferlerin ve umudun bir simgesi olmuştur. Bitki tıbbı konusundaki şifa ilhamı ve öncü deneyimi, kanser araştırmalarına adanmış Olivia Newton-John Vakfı Fonu ile devam ediyor.” dedi. Sanatçının Grease’deki rol arkadaşı John Travolta, sosyal medya paylaşımında saygı duruşunda bulundu: “Sevgili Olivia, tüm hayatımızı çok daha iyi hale getirdin. Etkin inanılmazdı. Seni çok seviyorum. Seni ilk gördüğüm andan itibaren ve sonsuza dek senin! Danny’n, John’un!” yazdı.

Grease Yıldızları Ünlü Aktörü Sosyal Medyada Andı

Grease

Kariyeri boyunca Newton-John, “I Honestly Love You” ve “Physical” şarkıları için iki ödül dahil olmak üzere dört Grammy ödülü kazandı. 100 milyondan fazla plak satarak 20. yüzyılın en çok satan müzik sanatçılarından biri olan sanatçı Altın Küre ödülü de kazandı. Sanatçıya ilk kez 1992’de meme kanseri teşhisi kondu ve böylelikle Avustralya’da Olivia Newton-John Kanser ve Sağlık Araştırma Merkezi kuruldu. 2017 yılında ise kanser geri döndü ve bu sefer omurgasına yayıldığı duyuruldu.

Aktör George Takei, rahmetli aktörü anmak için Twitter’da paylaşım yaptı: “73 yaşında aramızdan çok erken ayrılan Olivia Newton-John’ı kaybettik. Bil ki sana sonsuza dek umutsuzca bağlıyız Olivia. Şarkı ve neşe içinde uyu.”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.