Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Efsanevi Mobil Oyun Angry Birds Geri Döndü!

Bir döneme damgasını vuran mobil oyun Angry Birds, yıllar sonra yeniden satışa sunuldu ancak bu kez paralı olarak.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu toplam yedi ülkede mobil oyun stüdyosu bulunan Rovio Games, ilk kez 2012 yılında piyasaya sürdüğü orijinal Angry Birds efsanevini yeniden diriltti. Bir döneme damgasını vuran mobil oyunu yenileyen şirket, Rovio Classics: Angry Birds‘ü hem App Store hem de Google Play Store’da satışa sundu.

Angry Birds’ün 2019 yılında uygulama mağazalarından kaldırılması, pek çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Oyunun geri dönmesi için Rovio’ya çağrı yapan oyuncular, nihayet istediklerini aldı. Orijinal oyunu temel alan Rovio Classics: Angry Birds, yeni cihazlar için Unity motorunda yeniden geliştirildi.

Rovio Classics: Angry Birds Yayınlandı

Rovio Classics: Angry Birds

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Rovio CEO’su Alex Pelletier Normand, “Angry Birds pek çok insana dokundu ve mobil oyunlar arasında büyük bir varlık gösterdi. Hayranlarımızdan gelen haykırışları duyduktan sonra Angry Birds’ü geri getirmenin bir yolunu bulmamız gerekiyordu. Böylesine bağlı bir topluluğa sahip olduğumuz için minnettarız” dedi.

Rovio Classics: Angry Birds, orijinal sürümünden farklı olarak ücretli bir şekilde piyasaya sürüldü. Oyunu şu anda App Store ve Google Play Store üzerinden 0,99 dolar (Yaklaşık 14,54 TL) karşılığında satın alabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.