Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

eBay, GittiGidiyor’u Kapatarak Türkiye’den Çekiliyor

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden eBay, sahibi olduğu GittiGidiyor'un faaliyetlerine son vereceğini ve Türkiye pazarından çıkacağını açıkladı.

Türkiye’de e-ticaret sektörünün öncü sitelerinden biri olan GittiGidiyor kapanıyor. Dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş platformlarından eBay‘in çatısı altında faaliyet gösteren şirket, hizmetini sonlandırıyor.

2001 yılında Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kurulan GittiGidiyor, 2007 yılında eBay ile ortaklık kurdu. 2011 yılında şirketin yüzde 93’ünü alan Amerikalı e-ticaret devi, 2016 yılında ise hisselerin tamamını aldı ve firmanın tek sahibi oldu.

eBay’in Türkiye İştiraki GittiGidiyor Kapanıyor

gittigidiyor kapanıyor

Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitelerinden GittiGidiyor‘u kapatacağını açıklayan eBay, böylece ülkemizden çekilmiş olacak. Bloomberg HT tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, bu gelişmenin ikinci çeyrek veya mali yıl bilançosuna somut etki yaratmasını beklemiyor. GittiGidiyor, 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla eBay’e yaklaşık 4 milyon aktif müşteri kazandırdı.

Kullanıcılar, 20 Haziran yani bugünden itibaren artık yeni ilan veremeyecek. Satın alımların duracağı tarih ise 18 Temmuz olarak açıklandı. eBay’in Türkiye’den çekilme nedeni şimdilik bilinmiyor. Peki, siz GittiGidiyor’un kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu durum Türkiye’deki e-ticaret sektörüne olumsuz yansır mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.