Easter GamersTv Dolandırıcılık Açıklaması: Hesabıma Yatan Parayı Görmedim

Twitch Türkiye’de patlak veren bit ile kara para aklama olayı sonrasında yayıncılardan itiraflar gelmeye devam ediyor.

Son günlerde canlı yayın platformu Twitch’in Türkiye bölümü kara para aklama ve dolandırıcılıklarla çalkalanıyor. İrili ufaklı pek çok yayıncının dahil olduğu bu dolandırıcılık olayı sonrasında ismi bu olaylara karışanlardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Kesin olmamakla birlikte 3 yıl öncesine dayanan bu olaylar hakkında bazı yayıncılarsa sessiz kalıp tüm sosyal medya ve Twitch hesaplarını kapatarak sürecin geçmesini ve kendilerinin unutulmasını bekliyor.

Twitch Türkiye kara para aklama olayında adı geçen ve BBL bünyesindeki yayıncılardan birisi olan Easter GamersTv kullanıcı adı ile bilinen Mete Özbey, YouTube kanalı üzerinden liste dışı bir video yayınlayarak kendisini açıklamaya çalıştı. Özbey açıklamasında “bu açıklamaları yapmak zorunda olmanın bile utanç verici” olduğunu belirtti.

Easter GamersTv Dolandırıcılık Açıklaması Takipçilerini Tatmin Etmedi

Yukarıdan da izleyebileceğiniz Easter GamersTv dolandırıcılık açıklaması videosunda Mete Özbey, olay hakkında Twitter’da bit dolandırıcılığına dair yapılan paylaşımda adının geçmesi vesilesiyle haberdar olduğunu belirtti. Açıklama yapma ihtiyacı duyduğunu ve bu nedenle söz konusu videoyu çektiğini dile getiren Özbey, hesabına ortaya çıkan verilerdeki miktarların yattığını kabul etti.

Easter GamersTv Dolandırıcılık Açıklaması

Yatan paraları kabul eden Özbey, dolandırıcılarla çalışmadığını, kendisinin kanalından elde ettiği gelirlerin takibini yapan birisi olmadığını ve hesabına yatmış olan paraları da olaydan haberdar olduktan sonra gördüğünü belirtti.

Easter GamersTv dolandırıcılık açıklaması videosuna gelen dislike ve yorumlara baktığımızda takipçilerinin bu açıklamaya inanmadığını görüyoruz. Pek çok takipçi insanların hesaplarına yatan 80 bin TL civarındaki paranın fark edilebileceğini, fark etmedim gerekçesinin inandırıcı olmadığını belirtti.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

1 Yorum

  1. Ciefrose

    abi videoyu izledim. adam diyor ki facebook ve twiche geçip geçip durduğu zaman diğer yerden gelen para falan olduğunu düşünüyormuş. kendisi de zaten ulaşmaya çalışmış. bakalım yargı ne karar vericek bu adamdan hiç beklemezdim çünkü. shepardın ghostu vurması gibi hissettirdi. umarım alakası yoktur :/

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol