Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA, Yeni Bir Savaş Bileti Sisteminin Patentini Aldı

Yeni bir EA patenti, premium ödüller içeren yeni ve karmaşık bir Savaş Bileti sisteminin yakında yayıncının canlı hizmet oyunlarında kullanılabileceğini ortaya çıkardı.

Yeni bir EA patenti, biri ücretsiz biri ücretli olmak yerine birkaç farklı ödül yolu sunan bir Savaş Bileti sistemi tasarladı. Apex Legends ve Battlefield 2042 gibi bu oyunlarda yaygın olarak bulunan bilet sistemine sahip EA canlı hizmet oyunlarıyla, canlı hizmet oyunlarının popülaritesi son yıllarda hızla arttı. Ancak görünüşe göre EA, canlı hizmet oyunlarında yer alan biletlerin sistemini değiştirecek.

Fortnite, Savaş Bileti konseptini popüler hale getirdiğinden beri, Destiny 2, Call of Duty ve Overwatch 2 gibi oyunlar bu fikri benimsedi. Formül üzerinde yenilik yapmaya devam eden Electronic Arts; Apex Legends ve Battlefield 2042 gibi mevcut canlı hizmet oyunlarındaki mevcut pistlere kıyasla ilerlemek için daha ilgi çekici olabilecek benzersiz bir sistemin patentini aldı.

EA’den Yeni Savaş Bileti Tasarımı

EA, Yeni Bir Savaş Bileti Sisteminin Patentini Aldı

Yakın zamanda dosyalanan bir EA patenti, yayıncının daha fazla oyuncu özgürlüğü sunarak yeni sistemi iyileştirmek istediğini ima ediyor. Bu yeni sistem, Call of Duty: Modern Warfare 2‘deki gibi farklı yönlere gidebilen ancak görünüşte daha az doğrusal olan bir sisteme odaklanıyor. EA hayranları, biri potansiyel olarak sınıfa özgü olmak üzere farklı parçalar seçerek genellikle bir savaş geçişinden alacakları kozmetikleri alıyor.

Patente göre, bu sınıfa özgü yol, birincil ilerleme yolu olarak adlandırılan bir dizi ödülle diğerlerinden bağımsız hale geliyor. Standart oynanışın ötesine geçen EA patenti, deneyimli oyuncuların ilerleyebilecekleri ve sıralamalarını dikkate alacak rekabetçi bir yol olacağını da öne sürüyor. Bahsedilen EA Savaş Bileti yolları birbirine paralel çalışıyor ve birbirleriyle çakışmıyor.

Patentin, ayarlanan sistemin potansiyel olarak oyun içi EA para birimini gerektiren seviye atlamaların ötesinde para kazanmasını belirtmediği göz önüne alındığında, bu tür bir Savaş Biletinin standart olandan ayrı olarak satılıp satılmayacağı şu anda belirsiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.