Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA Sports FC, Yeni Espor Ekosistemini Tanıttı

EA Sports, en yeni futbol video oyunu serisi olan EA Sports FC (EAFC) için yeni bir espor ekosistemini tanıttı.

EA Sports FC Pro, EAFC oyuncularının 2023 ve 2024 boyunca bire bir müsabakalarda yarışabileceği yeni bir küresel devre görevi görecek. EAFC, EA Sports ile futbol yönetim organı FIFA arasındaki uzun süredir devam eden ortaklığın geçen yıl sona ermesinin ardından, FIFA video oyunu serisinin yeni markalı versiyonu olarak çıkış yaptı.

EA Sports FC Pro, FC Pro Open ve FC Pro Leagues olarak bilinen iki normal sezon müsabakasından oluşacak. Yapılan açıklamaya göre, FC Pro Open yarışması ‘profesyonelliğe giden önü açık bir yol olacak’ ve on bölgeden oyuncuların 1 milyon dolarlık kümülatif ödül havuzundan pay almak için yarıştıkları bir lig olacak. FC Pro Open Ekim 2023’ten Şubat 2024’e kadar gerçekleşecek.

EA Sports FC’nin Espor Ekosistemi Yenilendi

EA Sports FC, Yeni Espor Ekosistemini Tanıttı

Şubat 2024’ten itibaren FC Pro League, Premier League, Bundesliga ve Major League Soccer (MLS) gibi lig ortaklarıyla birlikte sunulacak. Beş aylık yarışma, oyunculara para ödülü kazanma ve sezon sonu FC Pro Dünya Şampiyonasına katılma fırsatı sunacak.

Haziran 2024’te gerçekleşecek FC Pro Dünya Şampiyonası‘nda, dördü FC Pro Open’dan ve 28’i FC Pro Leagues’den olmak üzere 32 oyuncu, 1 milyon dolarlık para ödülünden pay almak ve ilk FC Pro Dünya Şampiyonu olma şansı için yarışacak. EA Sports, FC Pro’nun gelişinin yanı sıra 2024 için eŞampiyonlar Ligi yarışmasının da geri döndüğünü doğruladı. Etkinliğin ayrıntıları açıklanmadı.

İlgili Yazılar

EA Sports, FIFA ile Yollarını Ayırmanın Avantajlarını Anlattı

EA Sports FC Mobile 24 Çıktı! Nasıl ve Nereden İndirilir?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.