Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA Sports FC 24, İlk Ayında 14,5 Milyon Oyuncuya Ulaştı

2024 yılının ikinci çeyreğine ilişkin kazanç raporunu yayımlayan Electronic Arts, FIFA'nın yerini alan EA Sports FC'nin ilk dört haftasında 14,5 milyon aktif hesaba ulaştığını açıkladı.

Yaklaşık 30 yıldır birlikte yol alan Electronic Arts (EA) ve FIFA’nın ortaklıklarını sonlandırmasının adından doğan EA Sports FC, bu sene itibarıyla resmen FIFA serisinin yerini aldı. FIFA’nın isim hakları için istediği 1 milyar dolar lisans ücretini kabul etmeyen Amerikalı yayıncı, cesur bir adım atmış ve yoluna kendi markasıyla devam etme kararı vermişti.

Yepyeni bir logo, görsel kimlik ve arayüzle karşımıza çıkan futbol oyunu, resmi çıkışını eylül ayında gerçekleştirmişti. 2024’ün ikinci çeyreğine dair mali raporunu yayımlanan EA, FC 24‘ün ilk dört haftasında konsol ve PC’de 14,5 milyon aktif hesaba ulaştığını açıkladı. Buna karşın geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen FIFA 23, sadece ilk haftasında 10,3 milyon oyuncuyu görmüştü.

Yeniden Markalanan FC 24’ten Güçlü Başlangıç

Raporda, futbol serisinin yıllık 41 oranında artan net gelirle ikinci çeyrek beklentilerini aştığı kaydedildi. Bununla birlikte eldeki veriler, FIFA 23’ten sağlanan kazançları da içeriyor. “EA Sports FC’nin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi derin bir başarıyı temsil ediyor” diyen EA CEO’su Andrew Wilson, dünyanın en büyük franchise’larından birini yeniden tasarladıklarını ve genişlettiklerini ifade etti.

EA Sports FC 24 oyuncu sayısı

Konsol ve PC sürümlerine ek olarak FC Mobile da ilk gününde 2 milyon indirmeye ulaştı. 10 günün sonunda 11 milyondan fazla cihaza kurulan oyun, popülaritesini artırmaya devam ediyor. Starfield ve Mortal Kombat 1’in ardından eylül ayının en çok satan üçüncü oyunu olan FC 24, yılın ilk dokuz ayında ise en çok satan 14’üncü EA Sports oyunu oldu.

Madden NFL 24 ve MLB: The Show 23’ün altına düşen oyunun yılın geri kalanında yukarılara çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Steam‘de 1.700 TL olan FC 24 Ultimate Edition, 6 Kasım’a kadar yüzde 30 indirimle 1.190 TL‘ye satılıyor. Benzer şekilde PlayStation sürümünde de bir indirim söz konusu. Peki, siz oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce EA, FIFA’dan ayrılmakla iyi mi yaptı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere aktarabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.