EA, Cristiano Ronaldo’yu FIFA 19’un Kapağından Çıkardı!

EA, Cristiano Ronaldo'ya dair içeriklerini kaldırma kararı aldı.

Günümüzün en çok oynanan futbol oyunlarından bir tanesi olan FIFA serisi yıllardır futbol severler tarafından büyük bir ilgiyle oynanıyor. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı olan EA, aylardır cinsel istismar suçlamalarıyla gündemden düşmeyen Cristiano Ronaldo bugün bir şok yaşadı. EA, Ronaldo’yu FIFA 19’un kapağından çıkarttı ve yeni kapağını yayınladı. Yeni kapakta Kevin De Bruyne, Neymar ve Paulo Dybala yer alıyor.

Son aylarda cinsel istismar suçlamaları ile gündemden düşmeyen Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo şu sıralar zor günler geçiriyor. Şok üstüne şok geçiren Ronaldo son darbeyi de Electronic Arts’dan yedi. Popüler futbol oyunu olan FIFA 19’un kapağında yer alan Ronaldo, bu sabahtan itibaren oyunun kapak görselinde yer almadı. Ronaldo’un davaları FIFA 19’un satışlarını etkiledimi etkilemedimi bilinmezken bu sabah yeni kapak görseli oyun dünyası ile paylaşıldı.

Yayınlanan yeni görsel de Manchester City’den Kevin De Bruyne, Paris Saint-Germain’den Neymar ve Juventus’dan Paulo Dybala yer alıyor. Oyunun resmi web sitesine de göz attığımız bu gelişmede Ronaldo’ya dair tüm içeriklerin kaldırıldığı görülüyor.

Altchar’ın yapmış olduğu haber ile öğrendiğimiz bu gelişmeye göre oyunun tüm resmi kanallarında Ronaldo’ya dair herhangi bir içerik kalmamış.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol