Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA, Call of Duty’deki Belirsizlikten Faydalanmak İstiyor

Electronic Arts (EA) CEO'su Andrew Wilson, Call of Duty serisinin Xbox'a özel olmasının Battlefield için önemli bir fırsat doğurabileceğini söyledi.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı bünyesine katmasının ardından Call of Duty serisinin çoklu platform özelliğini kaybedip kaybetmeyeceği tartışması, 68.7 milyar dolarlık dev satın almanın önündeki en büyük engel olmaya devam ediyor. Anlaşmayı inceleyen rekabet kurumları, dünyanın en büyük oyun serilerinden birinin ilerde Xbox’a özel hale gelip gelmeyeceği konusunda daha fazla taahhüt istiyor.

Nitekim Sony de, kağıt üzerinde verilen garantilerin çok yetersiz kaldığını savunuyor. Call of Duty oyunları, mevcut anlaşma çerçevesinde en az 3 yıl daha PlayStation konsollarına çıkacak, ancak sonrasında nasıl bir yol izleneceği hala belirsiz. Tüm bu tartışmaların ortasında Electronic Arts (EA) CEO’su Andrew Wilson‘dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

Wilson, Battlefield İçin Potansiyel Bir Fırsat Görüyor

ea ceo andrew wilson

Yakın zaman önce düzenlenen bir Goldman Sachs etkinliği sırasında konuşan Wilson, Call of Duty’nin özel olma olasılığının Battlefield serisi için iyi bir haber olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl büyük umutlarla piyasaya sürülen Battlefield 2042, beklentilerin çok gerisinde kaldı. Oyun üzerinde çalışmaya ve iyileştirmeler yapmaya devam ettiklerini belirten Wilson, şöyle konuştu:

“Serinin son yıllarda beklendiği ölçüde ilerlemediğini kabul ediyorum. Battlefield 2042’yi gereken şekilde oyunculara teslim etmedik. Hala yapmamız gereken çok şey var ama özünde olağanüstü bir IP’ye sahibiz. Eğlence dünyasında da sık sık gördüğümüz bir şey var ki o da harika evrenlerin çok dayanıklı olması. Bence şu anda Battlefield’ın geleceği için inanılmaz hırsları olan olağanüstü bir yaratıcı ekibimiz var”

Call of Duty’nin Xbox’a Özel Olma İhtimali Var

battlefield call of duty

Wilson, Call of Duty’nin geleceği hakkındaki tartışmaların ortasında Battlefield için potansiyel bir fırsat görüyor. Bu konuya dair samimi açıklamalarda bulunan EA CEO’su, “Call of Duty’nin geleceği ve hangi platformlarda bulunup bulunmayacağı konusunda soruların olduğu bir dünyada, Battlefield’ın tamamen çapraz ve bağımsız bir platform olması bence muazzam bir fırsat” ifadelerini kullandı.

Microsoft, bu yılın başlarında oyun endüstrisinin en büyük firmalarından Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolar ödeyerek satın almıştı. Call of Duty, Diablo, World of Warcraft ve daha birçok ünlü seriyi Xbox şemsiyesi altına sokan bu dev anlaşma, tröst endişelerinin gölgesi altında düzenleyici kurumların onayından geçiyor. Satın almanın en erken 2023’te tamamlanması bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.