EA, BlackLivesMatter’ı Desteklemek İçin 1 Milyon Dolar Bağışta Bulunacağını Açıkladı

Electronic Arts Amerika'da devam eden protestolara destek için 1 milyon dolar bağışta bulunacağını açıkladı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Oyun yayıncısı ve geliştiricisi Electronic Arts, hem kendi şirket yapılarında hem de ABD genelinde ırksal eşitsizliği ele alma planlarını özetleyen yeni bir bildiri yayınladı. 

Electronic Arts yaptığı yazılı açıklamada “Afrikalı-Amerikan / Siyah topluluğuna karşı tartışmasız hâlâ mevcut olan köklü bir ayrımcılık var ve bu kabul edilemez. Irkçılık toplumumuzda mevcut olmamalıdır. Tüm Afrikalı-Amerikalı / Siyah meslektaşlarımız ve ortaklarımız, ailelerimiz ve dostlarımızla ve dünyanın dört bir yanında onu sona erdirmeye hazır olan herkesin yanındayız diyor.

EA devam eden yazısında Amerika Birleşik Devletlerinde ve dünyada ayrımcılığa karşı ırk, adalet için mücadele adanmış kuruluş ve kurumlara 1 milyon dolarlık yardımda bulunacağını açıkladı. Electronic Arts’in bağış yapacağı kurumlar ise şu şekilde.

Buna ek olarak, EA çalışanları artık seçtikleri bir nedenden ötürü gönüllü olmak için her yıl ek ücretli bir gün izin alma fırsatına sahip olacaklar, 19 Haziran günü ise şirket tarafından başka bir resmi gönüllülük günü olarak tanınacak.

Electronic Arts, Birleşik Devletler ve dünya çapında ırksal adaletsizlik ve eşitsizlikle mücadelede protestolar sürdüğü için Black Lives Matter için destekte bulunan birçok oyun endüstri şirketinden sadece biri.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol