Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA, 50 Kişinin Bulunduğu Apex Legends Stüdyosunu Kapatıyor

Electronic Arts tarafından oyunculara sunulan battle royale oyunu Apex Legends'ın kalitesinden sorumlu stüdyo kapatılıyor.

Ücretsiz bir Battle Royale oyunu olarak karşımıza çıkan Apex Legends için işler yolunda gözükmüyor. Kaynaklar tarafından açıklanan bilgilere göre Electronic Arts tarafından yayınlanan bu yapımı destekleyen bir stüdyo ne yazık ki kapatılmak üzere. Ortaya çıkan detaylara göre 50 sözleşmeli çalışanın etkilendiği yeni hamle şu anda kayda geçmiş durumda.

Insider Gaming tarafından yayınlanan yeni bir habere göre çalışanlar Zoom programı ile beraber toplantıya çağrıldı. Sözleşmeli geliştiricilere toplantı içerisinde ilerleyen süreçte sözleşmelerinin yenilenmeyeceği belirtildi. İlginç bir şekilde yöneticiler ve proje liderleri bu durumdan habersizdi. Ancak toplantının ardından birçok kişinin bu durumdan etkilendiği öğrenildi.

Apex Legends Geliştirilmeye Devam Ediyor

2022 yılında kurulan Birleşik Krallık stüdyosu Apex Legends içerisinde geçirdiği 16. sezonun ardından ne yazık ki hizmetine son vermeye hazırlanıyor. Kalite geliştirme kısmından sorumlu olan bu stüdyo içerisinde yer alan çalışanlar ayrılmak durumunda kalıyor. Bu durumun stüdyonun performansından dolayı değil sadece yeniden yapılandırma sebebiyle yapıldığı aktarılıyor. Kaynaklar ekibin iyi bir performans sergilediğini ve tüm görevleri yerine getirdiğini bildiriyor.

6618d617d9659

Ortaya çıkan bu kararla beraber elbette stüdyodan ayrılmak durumunda kalan geliştiriciler yeni bir iş bulma amacıyla ilanlara bir göz atıyor. Mart 2024 tarihinde EA CEO’su Andrew Wilson, Apex Legends’ın “yüz milyonlarca oyuncudan” oluşan bir topluluğa sahip olduğunu ve Apex’in bu yılın sonuna doğru “geleneksel battle royale evreninin ötesine” geçeceğini söyledi.

Güncelleme: Ortaya çıkan son dakika raporuyla beraber yukarıda bahsettiğimiz 50 kişinin etkilendiği durum şu anda 40’a düşürüldü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.