Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dying Light 2 Geliştiricisinin Yeni Açık Dünya Fantezi Oyunundan İlk Görsel

Dying Light 2'nin geliştiricisi Techland, bir süredir yapım aşamasında olan RPG türündeki açık dünya fantezi oyunundan ilk görüntüyü paylaştı.

Geçtiğimiz yılın aralık ayında piyasaya sürdüğü Dying Light 2 Stay Human ile büyük bir takdir toplayan Techland, yapım aşamasında olan yeni fantezi açık dünya oyununun ilk konsept görselini yayınladı. Bu proje için, daha önce The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi büyük oyunlarda çalışmış geliştiricileri bünyesine katan Polonyalı stüdyo, fantezi RPG türüne yeni bir yorum getirmeyi hedefliyor.

Techland, 2016 yılında iki proje üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Bunlardan birinin Dying Light 2 olduğunu biliyorduk. Diğeri ise “RPG öğeleri içeren bir açık dünya fantezi oyunu” olarak tanımlanmıştı. Söz konusu proje, stüdyonun 2015’te iptal ettiği Souls benzeri hack-and-slash fantezi oyunu Hellraid‘in remake’i gibi görünüyordu.

Yeni Techland Oyunundan Paylaşılan İlk Görsel

techland yeni oyun

Hellraid‘in zaten Dying Light DLC’si olarak çıkarıldığı düşünüldüğünde, ilgili rol yapma oyunun sıfırdan inşa edilen bir proje olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Techland CEO’su Pawel Marchewka, şu ana kadar Dying Light serisiyle başardıklarından çok memnun olduklarını ifade etti. Dying Light 2 Stay Human‘ı 5 yıl boyunca desteklemeyi planladıklarını belirten Marchewka, aslında yolculuklarının daha yeni başladığını söyledi.

Bir diğer hedeflerinin ise yepyeni bir IP sunmak olduğunu aktaran Techland CEO’su, “Tamamen yeni nesil bir deneyim yaratmak istiyoruz. Şu anda bu proje hakkında daha fazla ayrıntı paylaşamasak da, yıllar içinde ekip olarak kazandığımız beceri ve deneyimlerle beslenen, yeni fikirler ve yaratıcılıkla aşılanmış, genişleyen bir açık dünyada geçen yeni bir fantezi destanı olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Fantezi temalı açık dünya oyunu için henüz bir yayın penceresi paylaşılmadı. Proje henüz geliştirme aşamasında olduğu için, muhtelemen yalnızca yeni nesil platformlara çıkacaktır. Daha fazlasını öğrendiğimizde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.