Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dying Light 2 DLSS 3 Desteğine Kavuştu: Denuvo Kaldırıldı

Dying Light 2 geliştiricileri oyuna DLSS 3 desteği ekleyen ve Denuvo'yu kaldıran yeni bir güncelleme yayınladı.

Dying Light 2 Stay Human için, Nvidia’nın en yeni DLSS teknolojisi için destek sağlayan yepyeni bir güncelleme yayınlandı. Oyun birinci yıl dönümüne hızla yaklaşırken stüdyo, özellikle Dead Island 2 gibi oyunların gelecek olması sebebiyle sıklıkla güncelleme yapmaya çalışıyor. Son 12 aydır Techland, devam oyununu düzenli yamalarla güncelliyor ve oyuncuların düşüncelerine oldukça önem veriyor.

Oyunun 1.9.0 güncellemesi için yama notları yayınlandı ve oyunda tam olarak hangi değişikliklerin ve düzenlemelerin yapıldığı özetlendi. Olağan düzeltmeler ve oynanış değişikliklerinin yanı sıra en önemli şey, PC sürümünün artık DLSS 3’ü destekliyor olması. Ancak notlarda ekran kalitesinin ve yenileme hızının bu konuda önem arz ettiği belirtiliyor.

Dying Light 2 Topluluğuna Oldukça Önem Veriyor

Dying Light 2

Bir başka ilginç değişiklik de, geliştiricilerin artık Denuvo DRM’yi kaldırmış olması. Geçen şubat ayında Dying Light 2’nin, tartışma konusu olan korsanlık önleme teknolojisi Denuvo ile birlikte geleceği ortaya çıktı. Denuvo, özellikle PC’de oyun oynama söz konusu olduğunda genellikle sorun yaratan bir sistem olarak anılıyor. Hatta geçmişte mod geliştiricilerinin DRM’yi kaldırabildikleri durumlar da oldu.

Neyse ki, pek çok stüdyo hayranların DRM’ye verdiği tepkileri dinlemeye başlıyor gibi görünüyor. Shadow of the Tomb Raider ve Star Wars: Fallen Order gibi oyunlar, piyasaya sürüldükten sonra rahatsız edici yazılımı kaldırdı. Gotham Knights da birkaç ay önce Denuvo’dan kurtuldu. Bu yüzden Dying Light 2’nin hayranları bu son gelişmelerden muhtemelen memnun kalacak. Gerçekleşen güncellemenin notlarına buradan erişebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.