Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dünyanın En Zengin İnsanı Elon Musk: Evim Yok, Arkadaşımda Kalıyorum

"Evim yok. Seyahat ettiğimde arkadaşlarımın boş yatak odalarında kalıyorum" bu sözler, dünyanın en zengin insanı olan Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'a ait.

20 yaşında göç ettiği ABD’de dünyanın en zengin insanına dönüşen Elon Musk, TED Başkanı Chris Anderson’a verdiği bir röportajda evi olmadığını ve arkadaşlarında kaldığını söyleyerek herkesi şaşırttı. Geçtiğimiz hafta Twitter’ın tamamını satın almak için teklif veren Tesla ve SpaceX CEO’su, “Şu anda bir evim bile yok, kelimenin tam anlamıyla arkadaşlarımın evinde kalıyorum” dedi

Zamandan tasarruf etmek için kişisel uçağını kullandığını belirten Musk, “Tesla’nın üretim üslerinin yer aldığı San Francisco Körfez Bölgesi’ne seyahat ettiğimde, genelde arkadaşlarımın boş yatak odalarında kalırım” ifadelerini kullandı.

Elon Musk Evsiz Olduğunu Söyledi

elon musk evim yok

Bloomberg’e göre kişisel servetinin değeri yaklaşık 251 milyar dolar olan başarılı girişimci, “Kişisel tüketime yılda milyarlarca dolar harcıyor olsaydım elbette çok sorunlu olurdu, ama durum böyle değil. Bir yat sahibi değilim ve hiçbir zaman gerçek bir tatile çıkmadım. Kişisel tüketimim yüksek değil. Tek istisna uçağım ama eğer uçağı kullanmazsam çalışma saatim kısalır” dedi.

Mayıs 2020’de attığı bir tweette, tüm mal varlığını satmayı planladığını ve tek bir ev sahibi dahi olmayacağını belirten Musk, bu hedefine ulaşmış görünüyor. Business Insider, Ağustos 2021’de Musk’ın SpaceX’ten kiraladığı 50.000 dolarlık küçük bir prefabrik evde yaşadığını bildirmişti.

Kişisel Serveti 251 Milyar Dolar Değerinde

tesla ve spacex ceo

Twitter’ın satın alma istediği hakkında da konuşan Güney Afrika asıllı ABD’li girişimci, 43 milyar dolarlık teklifinin reddedilmesi halinde yedek bir planı olduğunu söyledi, ancak herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Elon Musk, Twitter’ı şu anda nakit olarak satın alamayabileceğini ancak teknik olarak bunu karşılayabilecek kadar yeterli mal varlığı olduğunu da sözlerine ekledi. Ünlü iş insanının kişisel servetinin çoğu Tesla‘daki hisselerinden oluşuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.