Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dünyanın En Büyük Espor Arenası İstanbul’da Açılıyor!

Riot Games Türkiye dünyanın en büyük oyun arenasını İstanbul'da açıyor.

Türkiye’de espora verdiği destek ile ön plana çıkan Riot Games Türkiye yine önemli bir adım atarak ülkemizdeki esporun daha iyi bir hal almasını sağlayacak.

Dünyanın En Büyük Espor Arenası İstanbul’da Açılıyor 2

Riot Games Türkiye, tüm dünyada gün geçtikçe büyüyen espor akımı ülkemizde de hızla yayılmaya devam ediyor. Ülkemizde esporu destekleyen Riot Games Türkiye hız kesmeden bu alana olan yatırımlarına devam ediyor. Riot Games Türkiye’nin son adımı ile beraber dünyanın en büyük espor  arenası 2019 yılında yapılacak. Dünyanın en büyük espor arenası İstanbul Ataşehir Watergarden’da yer alacak. Bu merkez Türkiye’nin ilk espor arenası olarak tarihe geçecek.

Buna ek olarak espor tutkunları her hafta gerçekleşen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçlarını canlı olarak izleyebileceği Riot Espor Arena, maç günlerinde 1000’den fazla oyuncuyu ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip olacak. Oyunlarda yer alan etkinliker süresince arenanın kapasitesi iki katına çıkarılacak. Böylelikle oyuncular takımlarını arenada destekleme fırsatı elde edecekler. Maç günleri dışında da aktif olarak kullanılacak olan arena, espor tutkunlarını bir araya getirecek olan etkinlikler düzenleyecek. Oyuncular bu arenada LoL ve espor takımlarının ürünlerine ulaşabilecekler.

Son olarak arena içerisinde oyun severlere özel oyun alanları da sunulacak.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit konuyla ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu;

“Ülkemizde esporun gelişimi için yatırımlarımıza 6 yıldır aralıksız devam ediyoruz. Türkiye’de ilk defa profesyonel bir e-spor liginin fitilini ateşleyerek başladığımız bu yolculukta, bugün dünyanın en büyük espor arenasını açma noktasına gelmenin heyecanı içerisindeyiz. Gelecek sezonda kapılarını tüm oyunseverlere açmayı planladığımız Arena, ülkemizde esporun gelişimi için çok önemsediğimiz bir yatırım. Riot Games Türkiye olarak en büyük hedefimiz, yeni sezona, yeni heyecanlar ve yeni Arena’mızla girmek.”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.