Dungeons & Dragons Dark Alliance Çıktığı Gün Game Pass’e Eklenecek

Microsoft, Dungeons & Dragons: Dark Alliance'ın önümüzdeki ay piyasaya çıktığı ilk gün Xbox Game Pass'e geleceğini duyurdu.

Microsoft, Dungeons & Dragons: Dark Alliance isimli yapım önümüzdeki ay piyasaya sürüldüğünde ilk gün Xbox Game Pass’te yayınlanacağını açıkladı. Dark Alliance, Dungeons & Dragons’tan Companions of the Hall’un başrolde olduğu yeni bir co-op aksiyon RPG oyunu olacak.

Dungeons & Dragons Dark Alliance hikayesi, ilk Drizzt Do’Urden romanı The Crystal Shard’daki olayları takip edecek. Crenshinibon adlı inanılmaz derecede güçlü bir sihirli kristal, Forgotten Realms D&D kampanya ortamının Icewind Dale bölgesinde ortaya çıktı. Crenshinibon, onu kullanan kişiye inanılmaz büyülü güçler verme yeteneğine sahip. Dark Alliance, Crenshinibon’u bulmaya çalışan çeşitli canavar gruplardan oluşacak. Drizzt, Bruenor Battlehammer, Cattie-brie ve Wulfgar onları durdurmak için dört oyuncuya kadar tüm yoldaşların rollerini üstlenerek düşman ordularına doğru ilerleyecek. Oyun, Unutulmuş Diyarlar’ın farklı bölümlerinde yer aldıkları için önceki Dark Alliance oyunlarıyla doğrudan bağlantılı olmayacak.

Dungeons Dragons Dark Alliance Xbox Games Pass 1

Yakın zamanda Dungeons & Dragons Dark Alliance ‘ın 22 Haziran‘da piyasaya sürüleceği açıklandı. Microsoft, resmi Xbox web sitesinde Dark Alliance’ın ilk gün Xbox Game Pass’e geleceğini duyurdu. PC, Xbox One ve Xbox Series X / S’de Game Pass abonelerine sunulacak. Xbox Game Pass Ultimate aboneleri, oyunu akıllı cihazlar üzerinden yayınlayarak da oynayabilecek. Dark Alliance, lansman sırasında konsollar ve PC arasında çapraz oyuna sahip olacak.

Oyun, Microsoft’un Game Pass’te çıkaracağı ve en sonuncusu Outriders olmak üzere başka bir büyük üçüncü taraf oyun oldu. Game Pass son zamanlarda, Dragon Quest Builders 2 ve Octopath Traveler gibi Xbox sistemlerine ilk kez çıkış yapan eski oyunlar ile dolmaya başladı.

Dungeons & Dragons Dark Alliance serisi, Baldur’s Gate: Dark Alliance 2’nin PS2 ve Xbox’ta piyasaya sürülmesiyle 2004’ten beri piyasada yoktu. Orijinal oyunun modern sistemlerde yeniden canlanması ve olası bir Dark Alliance 2’nin geri geleceği söylentileri, Baldur’s Gate 3 lansmanına hazırlanırken bile Baldur’s Gate yan ürün serisinin geri dönüş yaptığını kanıtladı. Dungeons & Dragons, bir bütün olarak video oyunları dünyasına büyük bir şekilde geri dönecek ve PC / Xbox hayranları, Game Pass aboneliği aracılığıyla Icewind Dale’e dönme ve beklemeye değip değmediğini görme şansına sahip olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol