Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dune 2’yi Bu Sene Bekleyenleri Üzecek Haber

Dune 2, devam eden yazar grevi sebebiyle önümüzdeki yıla ertelenebilir. Aynı zamanda bu yıl çıkması planlanan bazı yapımlar da gecikmelerden etkilenebilir.

Barbie ve Oppenheimer şu anda sinem sektörünü kasıp kavuruyor ancak beklenen bazı filmler için kötü haberler var. Variety’ye göre, Denis Villeneuve’ün yönettiği devam filmi Dune 2, 3 Kasım 2023’ten 2024 yılına ertelenebilir. Warner Bros. ayrıca DC’nin devamı niteliğindeki Aquaman, The Lost Kingdom ve The Color Purple da dahil olmak üzere birkaç projesini ertelemeyi planlıyor.

Bu yılki grev sebebiyle birçok dizi ve filmin ertelendiğinin haberini almıştık ancak görünen o ki bu yılın gri kalanı sektör için baya bir kurak geçecek. Şimdilik bahsi geçen yapımların ertelenip ertelenmediği kesin değil ancak stüdyo, yeni tarihler için toplantılarını sürdürüyor. SAG-AFTRA grevi hala devam ediyor ve oyuncular da dahil tüm Dune 2 ekibi, projeleri hakkında açıklamada bulunmayacak.

Dune 2 Ekibinden Açıklama Gelmeyecek

Dune 2

Bazı filmler Barbie ve Oppenheimer’da gördüğümüz gibi pazarlama kampanyalarıyla ismini duyurabilir ancak devam eden grev çok daha fazla yapımı etkileyecek gibi duruyor. Bu arada Aquaman ve The Lost Kingdom’ın da kendi payına düşen sorunları var. The Hollywood Reporter’a göre Jason Momoa’nın oynadığı devam filmi birden fazla yeniden çekimden geçti. Şimdi, Ben Affleck’in Batman’i rafa kaldırıldı ve DC Studios eş CEO’ları James Gunn ile Peter Safran görünüşe göre asla gerçekleşmeyecek bir sinematik evren vaat etmek istemiyorlar.

Ek olarak Ulusal Tiyatro Birliği’ne göre, bugün Barbie ve Oppenheimer gösterimlerine 200.000’den fazla sinemaseverin katılması bekleniyor. AMC daha önce, sinema zinciri Stubs üyelerinin 40.000’den fazlasının aynı gün her iki film için de bilet satın aldığını bildirmişti. Sinema sektörü için yeni bir rekor kırılıyor olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.