Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dune 2 ve Yeni Godzilla Filmi Ertelendi

İlk filmiyle oldukça hasılat yapan ve 6 Oscar ödülü kazanan Dune serisi, 2. filmi için hazırlanıyor. Çekimlerinin bu sonbaharda başlayacağı film, Ekim 2023'ten Kasım 2023'e ertelendi.

Geliştirici ve ünlü yapımcı şirket Warner Bros., bugün Dune 2‘nin ertelendiğini açıkladı. Deadline’a göre filmin çıkış tarihi 20 Ekim 2023’ten 17 Kasım 2023‘e ilerletildi ve böylelikle filmin birkaç hafta daha geç geleceği belirtildi. Çekimlerin bu sonbaharda Budapeşte‘de başlaması, ayrıca yazar ve yönetmen Denis Villeneuve’nin de Dune 2‘de yeniden yer alması bekleniyor.

Filmin ilk kısmı 2021 yılında pandemi sıralarında sinemada ve HBO Max‘ta yayınlandı. Ancak ikinci kısmın yalnızca sinemalarda gösterime gireceği belirtiliyor. Ayrıca yayınlandığı dönemin sıkıntılarına rağmen fantastik film, 6 tane Oscar ödülü almayı başardı. Villenueve, filmin HBO platformunda yayınlanması konusunda herhangi bir problem olmadığını belirtti. Ancak filmlerinin ne olursa olsun önce sinemalarda gösterime girmesini tercih ettiğini söyledi.

Dune 2 Yalnızca Sinemalarda Yer Alacak

Dune 2

Bunun sebebini ise insanların evde herhangi bir film izlerken, başka bir işle meşgul olarak filmi durdurmasının ya da parça parça izlemesinin oldukça heyecan azalttığını belirterek açıkladı. Ayrıca yönetmen, sinema salonuna geldiğinde izleyiciler başka bir şeye odaklanmayıp yalnızca istekli biçimde ekrana baktıkları için; sinemanın filmi daha anlaşılır kıldığını belirtti.

Timothee Chalamet, Zendaya ve Stellan Skarsgaard gibi başarılı oyunculara ek olarak, devam filminde Florence Pugh, Christopher Walken ve Austin Butler yer alacak. Warner Bros., ayrıca Godzilla vs. Kong’un devam filminin 15 Mart 2024‘te vizyona gireceğini duyurdu. Bu filmle ilgili herhangi bir detay açıklanmadı. 2021 filmi dünya çapında 470 milyon dolardan fazla hasılat yaptığı için bir devam filminin olması sürpriz değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.