Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dune 2 Sızdırıldı: Filmin Tamamı X’e (Twitter) Yüklendi

Dune serisinin ikinci filmi, daha dijitale çıkış yapmadan sızdırıldı. Yaklaşık üç saat uzunluğundaki epik yapımın tamamı X üzerinden ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Yönetmenliği Denis Villeneuve tarafından üstlenilen Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki (Dune Part Two), 1 Mart’ta sinemalarda vizyona girmişti. 2021 yılında izlediğimiz selefinin doğrudan devamı niteliğinde olan epik bilim kurgu filmi, Frank Herbert’in 1965 tarihli aynı adlı romanın iki bölümlük uyarlamasının ikincisi konumunda.

Oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Florence Pugh, Austin Butler ve Josh Brolin gibi önemli isimlerin olduğu yapım, dünya genelinde bugüne kadar 660,7 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Filmin IMAX gösterimlerinin geliri ise 139,4 milyon dolar ve bunun 75,1 milyon doları uluslararası pazarlardan geldi.

Epik Bilim Kurgu Filmi 1 Mart’ta Vizyona Girdi

dune 2 twitter

Dune 2’nin sinemalardaki gösterimini tamamlayınca dijitale çıkış yapacağı açıklanmış, hatta film Apple TV gibi platformlar üzerinden ön siparişe açılmıştı. Serinin ikinci halkası, her ne kadar ülkemizde faaliyet göstermese de, Warner Bros.’un yayın hizmeti Max‘te de izleyicilerle buluşacak. Dijital gösterime daha vakit olmasına rağmen film internete düşmüş durumda.

Yaklaşık üç saat uzunluğundaki filmin tamamı, dün akşam sızdırıldı ve X’e (yeni adıyla Twitter) yüklendi. Farklı hesaplar tarafından da indirilip yüklenen film, şu anda sosyal medya platformu üzerinden ücretsiz bir şekilde izlenebiliyor. X’in sahibi Elon Musk, uzun video yükleme özelliğini kullanıma sunduğundan beri telif hakkı içeren bunun gibi birçok ihlal yaşanıyor.

Dune 2’nin Tamamı X Platformuna Yüklendi

dune part two twitter

Daha önce de Dune 2 gibi vizyondaki yeni filmlerin sosyal medya platformuna yüklendiğine şahit olmuştuk. Bu ihlal karşısında serinin haklarını elinde bulunduran Legendary Entertainment ve dağıtıcı Warner Bros.’un nasıl bir aksiyon alacağı merak konusu. X, muhtemelen ilgili videoyu kaldıracaktır, ancak bu haber yazıldığı sırada filmin hala izlenebilir olduğunu belirtelim. Korsana destek vermemek adına linki elbette buradan paylaşmayacağız.

Ülkemizde bir filmi 2D olarak sinemada izlemenin bedeli 355 liraya kadar yükseldi. Eğer bu parayı vermek istemez ve Dune 2‘yi dijitale çıktığında evde izlemeyi tercih ederseniz, Apple TV’deki 18 liralık ön sipariş seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu parayı ödediğinizde film sonsuza kadar hesabınızda kalıyor ve istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.