Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Duelyst’in Tüm Kaynak Kodu Ücretsiz Olarak Yayınlandı

Counterplay Games, Duelyst'in kaynak kodlarını herkese açık olarak paylaştı.

Duelyst‘in kaynak kodları resmi olarak ücretsiz bir şekilde yayınlandı. Counterplay Games, “Tüm kaynak kodu ve oyun varlıklarının” topluluğun yararlanması için ücretsiz olarak yayınlandığını açıkladı. Şirket, oyunu yıllar önce kapattıktan sonra oyunun kaynak kodunun ve varlıklarının herkesin ücretsiz olarak kullanımına açıldığını duyurdu.

Bu kaynak kodu, Counterplay’den lisans aldıktan sonra Dream Sloth Games tarafından geliştirilen güncellenmiş bir sürüm olan Duelyst 2‘den ayrı. PC Gamer‘a konuşan baş yapımcı Richard Heyne, ”Gerçek şu ki, bugüne kadar küçük oyunumuzun başardıklarına sevgiyle bakıyoruz ve Reddit ve Discord’daki topluluğumuzla birlikte anıyoruz. Hatta Duelyst’ten ilham alan bazı oyunları ve projeleri takip ediyoruz!” ifadelerini kullandı.

Duelyst 2020 Yılında Kapatıldı

Duelyst'in Tüm Kaynak Kodu Ücretsiz Olarak Yayınlandı

Sözlerine devam eden Richard Heyne, ”Sektörümüzde bazı büyük değişiklikler yaşıyoruz. Bu değişikliklerin sektörü nasıl değiştireceğini yalnızca zaman gösterecek olsa da, ister bireysel ister küçük ekipler olsun, bu geliştiricilerin sektörümüzün büyümesi ve çeşitliliği için hayati önem taşıdığını kabul etmek istiyoruz.” dedi.

Mevcut kaynak kodu ve varlıklar ile bu, Duelyst’e dayalı diğer projeler için kapıları açacak. Ayrıca modlama topluluğuna çeşitli şekillerde yardımcı olabilecek. Orijinal oyun ilk olarak 2016’da piyasaya sürüldü ve sanat tarzı, taktiklere ve toplanabilir kart oyunlarına yaklaşımıyla olumlu beğeni topladı.

Maalesef oyuna gelen güncellemeler, denge değişiklikleri nedeniyle tepkiyle karşılaştı. Counterplay aynı zamanda Godfall isimli başka bir RPG oyunu üzerinde çalışmalara başladı; bu nedenle kaynakların başka bir yere ayrılması mantıklı. Godfall’da pek olumlu eleştiriler almadı ancak konuyu dağıtmayalım.

Duelyst, sunucular çevrimdışı duruma getirilerek Şubat 2020’de kapandı. Kaynak kodun kullanılabilirliğinin önemli bir şeye yol açıp açmayacağını zaman gösterecek, bu yüzden bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.