Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

DualSense Edge Ön Siparişe Açıldı: İşte Türkiye Fiyatı

Sony, DualSense Edge isimli premium kontrol cihazını Türkiye'de ön siparişe açtı ancak yeni kontrolcü, Xbox Series S'e yakın fiyatıyla da dudak uçuklattı desek yeridir.

DualSense Edge Türkiye fiyatı belli oldu ve kontrolcünün ön sipariş süreci başladı. Microsoft’un Xbox için satışa sunduğu premium kontrolcüsü Elite ve Elite 2 Core isimli kontrolcülerinin rakibi olarak piyasaya çıkan Edge, özel oyuncular için değiştirilmesi kolay modüler oyun çubukları da dahil olmak üzere zengin özelleştirme seçenekleri sunacak.

Bununla birlikte Edge, PlayStation 5 ile birlikte gelen normal DualSense’ten daha kısa pil ömrü sunacak. Sony’nin bugüne kadarki en pahalı PlayStation 5 kontrolcüsü olan DualSense Edge, 23 Ocak‘ta piyasaya sürüldüğünde, tetikleri üç profile ayarlama, profilleri ezberleme ve anında değiştirme gibi çeşitli ufak avantajlar sunacak.

DualSense Edge Türkiye Fiyatı

DualSense Edge Turkiye Fiyati

  • 6.599 TL

Normalde mevcut kontrolcülerin fiyatının 1800 TL civarında olduğunu hesaba katarsak, yeni kontrolcü üç kat daha pahalı olarak 6599 TL‘den satışa sunulacak. Neredeyse Xbox Series S fiyatına yaklaşan bu kontrolcünün fiyatına değip değmeyeceğini karar vermek ise size kalmış. Konsol fiyatına kontrolcü mü olur demeyin, gerçekten oldu.

DualSense Edge fiyatı haricinde, kumanda kolu hassasiyeti ve ölü bölgeler de özelleştirilebilecek. Kontrolcü, özel kutusunda farklı tarzlarda değiştirilebilir arka düğmelerin yanı sıra kablolu ve kablosuz PlayStation 5 arasındaki gecikme farkından endişe duyan oyuncular için uzun ve örgülü bir kabloyla birlikte kutudan çıkacak.

Söylemeye gerek yok, uzun USB-C kablosu oyun oynarken DualSense Edge pilinizi de şarj edecek ve tüm bu yeni işlevler ve özelleştirmeler pil dayanıklılığı pahasına geldiğinden bu ekstra enerjiye ihtiyacınız olacağını belirtelim. Son olarak, Vatan Bilgisayar gibi Sony ile anlaşmalı mağazalardan 6.599 TL karşılığında hemen ön sipariş verebileceğinizi bir kez daha hatırlatalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.