Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

DreamWorks Animation, MoonRay’i Ücretsiz Yapacak!

DreamWorks Animation, MoonRay ışın izleme oluşturucusunu açık kaynak olarak ücretsiz yapacağını duyurdu.

DreamWorks son yıllarda teknolojisinin bir kısmını açık kaynak olarak kullanıyordu ve artık animasyon bölümü daha fazla aracı ücretsiz olarak kullanıma sunmaya hazırlandığını duyurdu. Şirket, MoonRay ışın izleme oluşturucusunu bu yıl içinde açık kaynaklı yazılım olarak yayınlayacağını söyledi. The Hollywood Reporter‘ın belirttiği gibi şirket, Arras bulut oluşturma çerçevesini kod tabanında da sunacak.

DreamWorks küresel teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Andrew Pearce yaptığı açıklamada, “MoonRay’in vektörleştirilmiş, iş parçacıklı, paralel ve dağıtılmış kod tabanında 10 yılı aşkın bir süredir yenilik ve geliştirmeyi sektörle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Topluluk katılımıyla kod tabanının daha da güçlendiğini görmeyi umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

DreamWorks, MoonRay’i Erken Erişime Açtı

DreamWorks Animation

DreamWorks, MoonRay’i How to Train Your Dragon: The Hidden World, Croods: A New AgeThe Bad Guys ve Puss In Boots: The Last Wish gibi yapımlarda kullandı. Herkesin kullanması için özel yazılımların açıldığını görmek her zaman memnuniyetle karşılandı. Kendini işine adamış hobicilerin, DreamWorks’ün ortaya çıkardığı görsellerin kalitesiyle aynı düzeyde animasyon oluşturup oluşturamayacakları henüz belli değil.

İlgileniyorsanız, MoonRay’e erken erişim için değerlendirilmeyi talep edebilir veya güncellemeler için kaydolabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bu programı, yakında çıkacak olan kripto para oyunu Moonray ile karıştırmayın. Bu yapım, gerçeküstü bir bilim kurgu dünyasında geçen 3. şahıs aksiyon RPG oyunu olacak. Kutsal elementi kurtarmak ve gezegenin kontrolünü yeniden kazanmak için güzel ve ölümcül bir manzarayı keşfedeceğiniz bir yapım olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.