Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

DreadOut 2 Switch Konsoluna Geliyor

DreadOut 2 Switch konsollarına gelmeye hazırlanıyor. Oyunun konsol sürümüne özel kontrol şeması ve deneyimi yer alıyor.

Digital Happiness ekibi tarafından oyunculara sunulan ve daha önce birçok platforma çıkış yapmış olan üçüncü şahıs aksiyon macera hayatta kalma korku oyunu DreadOut 2, Switch konsoluna gelmeye hazırlanıyor. Açıklanan bilgilere göre oyun 18 Ocak 2024 tarihinde Nintendo eShop üzerinden Switch için çıkıyor.

DreadOut 2, ilk olarak 21 Şubat 2020‘de Steam üzerinden PC için ardından 15 Temmuz 2022’de Xbox Series ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirdi. 20 Temmuz 2022‘de ise PlayStation 5 ve PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Korku odaklı yapım şu anda sadece mobil platformda bulunmuyor.

DreadOut 2 Endonezya Kültürünü İçeriyor

DreadOut 2, Endonezya kültürünü bizlere sunmayı hedefleyen korku odaklı bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Oyun içerisinde şehir efsanelerinden ilham alan bir üçüncü şahıs korku deneyimi bizlere sunuluyor ve doğaüstü güçlerle burada karşılaşabiliyoruz. Burada ayrıca bir lise öğrencisi olan Linda adlı karakteri kontrol ediyor, hayaletleri görme ve hissetme yeteneğiyle beraber de korku dolu anlara geçiş yapabiliyoruz.

Devam oyunu olarak karşımıza çıkan oyunda aynı zamanda karanlık güçleri avlamak ve kabus yaratan ortamları aydınlatmak için elimizdeki akıllı telefondan yardım istiyoruz. Elimizdeki telefonla beraber görünmeyen canavarları görebiliyor ve aynı zamanda onları fotoğraflayabiliyoruz. Yakın dövüş sistemine ve keşif unsurlarına odaklanan yapısıyla beraber korku türüne yeni bir soluk getiriyor.

Oyuncular tarafından genel olarak sevilen bu yapım içerisinde aynı zamanda boss savaşları da yer alıyor. Korku dolu bu boss’ları ortadan kaldırmak için elbette sağa sola doğru koşabiliyor, onlardan saklanmaya çalışabiliyor ve kendinizi bir anda başka odalara doğru atabiliyorsunuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.