Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dread Hunger’ın Fişi Çekildi: Sunucular Kapanıyor

Bir zamanların hit hayatta kalma oyunu Dread Hunger'ın resmi sunucularının kapatılacağı açıklandı.

Çok oyunculu oyunlar mezarlığına Dread Hunger da katıldı. Bir zamanların en çok oynanan hayatta kalma oyunlarından birisi olan bu yapım, 1 Ocak 2024‘te resmi sunucularının tamamını kapatacak. Çıkış yaptığı ilk haftalarda 107.982 anlık oyuncu ile Steam’de büyük bir hit haline gelen ve 24 Ocak 22 tarihinde çıkış yapan hayatta kalma oyunu, 2 yıl bile dayanamadı.

Oyun 100.000 anlık oyuncu barajını kısa sürede aşmayı başardı ancak aynı hızla oyuncularını kaybetmeye başladı. Oyuncular kademe kademe oyunu terk etmeye başladı. Oyunun anlık oyuncu sayısı, son zamanlarda 5.000 kişiye kadar düştü. Bu kullanıcı tabanının oyunu daha da geliştirmek için yeterli değil olmadığını ve sunucu maliyetlerini karşılayamadığı ortaya çıktı.

Dread Hunger Satıştan Kaldırılmak Üzere

Dread Hunger'ın Fişi Çekildi: Sunucular Kapanıyor

Yine de geliştiriciler oyundan tamamen vazgeçmeyecek. Ekip, hayranların kendi sunucularını kurmalarına olanak tanıyacak araçlar sağlayacak ve böylece oyun tamamen oynanamaz bir hale gelmek yerine oynanmaya devam edilebilir bir durumda kalacak. Yine de, Dread Hunger 1 Aralık’ta satıştan çekilecek. Steam USD para birimine geçse de, oyunun Sonbahar İndirimleri kapsamında yüzde 50 indirimli olduğunu belirtelim.

Hayran sunucularında bu oyunu deneyimlemek istiyorsanız, bu son fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz çünkü oyunu satın almak için dört günden az zamanınız kaldı. Resmi sunucuların kapatılması üzücü, ancak geliştiricilerin oyuncuların kendi sunucularını kurmalarına olanak tanıyacak olması hoş bir sürpriz. Çoğu terk edilmiş oyunun artık oynanamadığını biliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.