Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dragon’s Dogma Yıllar Sonra Rekor Kırdı

Dragon's Dogma 2'nin duyurulmasının ardından, orijinal Dragon's Dogma oyunu, yüksek oyuncu sayısıyla serinin popülaritesini artırdı.

Dragon’s Dogma, nihayet 10. yılını heyecanla beklenen Dragon’s Dogma 2’nin duyurusu ile kutladı. Duyuruyu takiben, çoğu kişi oyunu tekrar ziyaret etmek veya ilk kez oynamak için kolları sıvadı.

Oyunun 10. yıl dönümü etkinliği sırasında, Capcom direktörü Hideaki Itsuno, devam oyununu nihayet duyurdu. Etkinlik, Itsuno’nun ikinci oyunu dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere duyurmasına ve seriye devam eden destekleri için hayranlara teşekkür etmesine izin verdi. Duyurunun ardından, ilk oyuna olan ilgi inanılmaz boyutlarda arttı.

Dragon’s Dogma Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı

Dragon's Dogma

Dragon’s Dogma: Dark Arisen, yaklaşık 6 yıl sonra Steam‘deki en yüksek eşzamanlı zirvesine ulaştı. Tüm zamanların zirvesi, piyasaya sürüldüğü sırada 27.368 oyuncuydu ve mevcut 24 saatlik zirve toplam 6.582 oyuncu. Analist Benji-Sales’e göre, mevcut 24 saatlik zirve Şubat 2016’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Haziran 2022, oyunun en başarılı aylarından birisi olarak tarihe geçti.

Devam oyunun duyurulması, ilk oyunun yeni elde ettiği başarısına ve artan oyuncu sayısına büyük ölçüde katkıda bulundu. Ek olarak, oyunun Steam versiyonu 23 Haziran’a kadar sadece 15 TL karşılığında satışta ve bu da yüzde 84 gibi muazzam bir indirim.

Dragon’s Dogma 2’nin piyasaya sürülmesinden yıllar sonra olsa da, hem yeni gelenlerin hem de eski oyuncuların heyecanlandığı açık. Bakalım ikinci oyun piyasaya çıktığında hayranları tatmin etmeyi başarabilecek mi?

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.