Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dragon Age IV, Xbox One ve PlayStation 4’e Çıkmayacak

Eski bir BioWare çalışanının özgeçmişinden Dragon Age 4'ün yalnızca PC ve yeni nesil konsollar için geliştirildiğini öğrendik.

Dragon Age IV‘ün özel olarak PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için geliştirildiğini öğrendik. Bu iyi bir haber çünkü bu yaklaşım BioWare’in eski donanımın sınırlamaları hakkında endişelenmemesini sağlayacak.

Bu bilgiyi tasarımcı Daniel Nordlander’ın LinkedIn profili sayesinde öğrendik. Geliştirici, 2017 ve 2020 yılları arasında BioWare‘de çalıştı ve burada diğer şeylerin yanı sıra Dragon Age serisinin yeni bölümünden sorumluydu. Sayfada bu oyun için donanım platformları olarak yalnızca PC, Xbox Series X/S ve PS5‘i listeledi. Bu kısa giriş tek başına bizi ikna etmeye yetmeyecek ancak VentureBeat’in gazetecisi Jeff Grubb tarafından güvenilir kaynaklardan bu raporların teyidi alındı.

Dragon Age IV

Dragon Age IV Yeni Nesil Olacak

Dragon Age IV’ün eski konsolları atlayacağı gerçeği pek sürpriz olmadı ancak büyük yayıncılar hala son nesil konsollara sahip olan oyuncu kalabalığını terk etmeye isteksiz. Bu yılın Battlefield 2042 ve Call of Duty Vanguard gibi büyük oyunlar da PS4 ve Xbox One’da piyasaya sürülecek, bu nedenle bir sonraki Dragon Age durumunun farklı olmasına sevindik. Uzun zamandır neredeyse hiç tam anlamıyla yeni nesil oyun çıkmadı.

Geliştiricinin profilinden alınan bilgiler ile serinin bir sonraki bölümünün en başından itibaren yeni nesil bir oyun olarak tasarlandığı kesin diyebiliriz. Bu durumun, Dragon Age: Inquisition’a kıyasla grafik kalitesinde büyük bir sıçrama yaratmasını bekliyoruz.

Ne yazık ki, bir sonraki oyun için uzun bir süre beklememiz gerekecek. Aralık ayında oyunun ilk tanıtım videosunu gördüğümüzden bu yana üç yıl geçti. Buna rağmen, proje hala nispeten erken bir çalışma aşamasında. En son sızıntılar, BioWare’in Dragon Age IV’ü yalnızca 2023’te piyasaya sürmeyi planladığını göstermişti. Böyle bir çıkış tarihi ile PS4 ve Xbox One için sürümler oluşturmak gerçekten hiçbir anlam ifade etmeyecek.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.

    Valorant VP En Ucuz Fiyat, Stoklarla Sınırlı!

    X