Dr. Disrespect, Kendi AAA Oyun Stüdyosunu Kurdu İşte İlk Projesi

Dr. Disrespect takma adıyla bilinen ünlü Twitch yayıncısı Guy Beahm, eski Call of Duty yaratıcı stratejisti Robert Bowling ve Halo 5 tasarımcı Quinn Delhoyo ile birlikte yeni bir oyun stüdyosu kurdu.

İnternet dünyasının en ikonik figürlerinden biri olan Guy Beahm, nam-ı diğer Dr. Disrespect, Call of Duty ve Halo serilerinde çalışmış olan iki önemli isim ile AAA oyunlar geliştirmek üzere yeni bir oyun stüdyosu kurdu.

Eski Call of Duty yaratıcı stratejisti Robert Bowling ve Halo 5 çok oyunculu modunun tasarımcısı Quinn Delhoyo ile birlikte yeni bir çok oyunculu nişancı oyunu üzerinde çalışan Dr. Disrespect, sosyal medyada büyük bir beklenti yarattı. Ünlü yayıncıyı az çok tanıyanlar, ne kadar sansasyonel bir isim olduğunu bileceklerdir. Dolayısıyla içinde Dr. Disrespect’in olduğu bir projenin bolca abartı içermesi hiç de şaşırtıcı değil.

Dr. Disrespect, Bomba Gibi Bir Nişancı Oyunu Geliştirdiklerini Söyledi

Dr. Disrespect oyun stüdyosu

Midnight Society adlı stüdyonun, “PVP çok oyunculu dünyasında yaşayan, nefes alan ve uyuyan kıdemli AAA yeteneklerinden oluşan dev bir ekipten oluştuğu” belirtilirken, geliştirilen yeni projenin oyun endüstrisini alt üst edeceği ifade ediliyor. Erken Erişim’e ağırlık vereceğini belirten stüdyo, hedeflerinden birinin geliştirme sürecinde toplulukları ve içerik oluşturucuları normalden çok daha erken dahil etmek olduğunu söyledi.

Şimdilik öncelikle işe alım üzerine odaklanan Midnight Society, kariyer sayfası üzerinden topluluk yöneticisi, tasarımcı ve mühendis gibi pozisyonlar için ilanlar yayınladı. Kendisini “AAA oyun stüdyosu” olarak tanımlayan firma, ilan çıktığı departmanlarda büyük bütçeli oyun geliştirme konusunda en az beş yıllık deneyim arıyor.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol