DOTA 2

MMORTS
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.6

Kullanıcı

DOTA 2, Yeni Oyuncular İçin Sadeleşecek Ve Kolaylaşacak

Valve, DOTA 2'yi daha kolay alışılacak bir seviyeye çekmek için sadeleştirme kararı aldı. Ayrıca karşılaşma sistemi de yeni oyuncular kazanmak için güncellenecek.

Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan DOTA 2, Steam platformunun tartışmasız en popüler oyunu olma özelliği taşıyor. En çok oynanan ve mevcut oyuncu sayısına göre daima zirvede olan oyun, MOBA tarzının en başarılı örneklerinden biri. En büyük rakibi olarak gösterebileceğimiz League of Legends’ın yapısından biraz daha karmaşık ve öğrenmesi zor içeriklere sahip olduğu için yeni oyuncuların sisteme alışmakta zorlandığını fark eden Valve, önemli sadeleştirme ve dengeleme kararları almış durumda. DOTA 2’ye başlarken daha sade ve kolay alışabileceğiniz bir oyun yapısı ile karşılaşacaksınız. Ayrıca karşınıza çıkacak olan oyuncular da sosyal açıdan yüksek puanlı DOTA 2 oyuncuları arasından seçilecek.

dota 2

DOTA 2 oynamak isteyen oyuncuların, oyun yapısına daha kolay adapte olması için iki temel yenilik yapmaya hazırlanan Valve hedeflerini açıkladı. Bunlardan ilki, yeni oyuncuların karşısına çıkacak olan kahraman sayıları hakkında. Toplamda 113 kahraman bulunan DOTA 2 havuzunun tamamı oyunun başlangıcında karşınıza çıkmayacak. Bugüne dek böyle oldu. Ancak önümüzdeki günlerde, yeni oyuncular ilk etapta sadece 20 kahraman ile tanışacak.

Oyuncuların katılacağı ilk 25 oyun boyunca, geri kalan kahramanlar açılmayacak. Açık olan kahramanlar da oyun yapısını kolayca keşfedebileceğiniz kahramanlar arasında seçilecek. Böylece daha karmaşık yapılara sahip oyun tarzları için hazırlanmaya başlayabileceksiniz.

İkinci önemli düzenleme de rekabet sistemine getirilecek. Çok sayıda argo içeriğin kullanıldığı, oyun ve internet trolleri ile kaynayan DOTA 2 topluluğunun yeni oyuncuların gözünü korkutmaması sağlanacak. Yeni oyuncular DOTA 2’den soğumadan önce, topluluğun sosyal açıdan sevilen oyuncuları ile karşı karşıya gelecekler. Sosyal davranış puanları yüksek olan DOTA 2 oyuncuları, yeni oyuncular ile eşleştirilecekler. Böylece hem öğretici hem de eğlenceli bir acemilik süreci yaratılacak.

Trollerin sıkıcı davranışları ile çok fazla muhattap olmayacak yeni oyuncular, DOTA 2 için teşvik edilecekler. Böylece de oyuncu sayıları artırılmaya çalışılacak.

DOTA 2, oynaması tamamen ücretsiz bir MOBA ve Steam’in en popüler oyunlarından biri. Buraya tıklayarak oyunun mağaza sayfasına gidebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol